Ml. přípravka A: FC Tempo - SK Motorlet B 4:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 22. 10. 2007

"Tak jak to dnes vidíš?," zeptal jsem se hodinu před zápasem trenéra Michala Hozáka. "Uvidíme," zněla jeho odpověď. Trochu nejistoty jsem vycítil z jeho pohledu. Hráči se sešli v hojném počtu k důležitému utkání na domácí půdě. Doma se body neztrácejí. Šatna č.1 se stala tradičním domovem našich borců. Malá rozcvička a taktické pokyny před zápasem byly jasně směrovány na vítězství. Na magnetické tabuli se hráči posouvali do výchozích pozic hráčů na hřišti. Hráči Motorletu jsou jen o jedno místo za námi. Proto je tento zápas důležitý. Hraje se o horní pozice v tabulce. Stejný počet bodů s námi má ještě Slavia.

Zápas začal v 16 hodin za slunného a chladného počasí s mírným větrem. Trochu nešťastně jsme si vylosovali pozici brankáře proti sluníčku, které touto dobou zapadá nízko nad obzor a vydatně tak osluňuje nejen hráče, ale co je horší i gólmana. To se nám stalo osudným už ve druhé minutě zápasu, kdy si náš gólman Novotný neporozuměl se zadáky a hned inkasoval dost hloupou branku. Stav 0:1 se nezdál příliš povzbudivý.

Nebyli by to však naši borci, aby se nechali zaskočit. Zvýšení útočné aktivity postupně zatlačovalo hráče Motorletu do defenzívy. Pekárek, Obermajer, Šebek, Blažka, Hozák. Tito hráči byli stále častějšími návštěvníky před brankářem hostí. Zvýšený důraz při přebírání míče a důraz v osobních soubojích se vyplatil. Zhruba v 7. minutě se trefil do černého a stav tak upravil na 1:1 Pekárek. Po tomto úspěchu stouplo našim hráčům sebevědomí natolik, že brankář Motorletu se téměř nezastavil. Obrana také mnoho nechybovala. Tu a tam se podařilo si na našeho gólmana vystřelit. Jedna střela orazítkovala tyčku naší branky. Uf, to jsme si oddechli. První půle utkání se odehrávala více na polovině soupeře. Postupně pak ještě upravili stav až na 4:1 Pekárek a dvakrát Šebek. Tento stav nám nadmíru vyhovoval.

I přes důrazné upozornění trenéra Hozáka, že je potřeba zápas dohrát do konce s vysokým nasazením, borci druhou půli dle jeho slov "odchodili". Pomalý start na míč, několik zbytečných nedovolených zákroků nakonec přece jen vedly k úspěchu hostí a ti snížili stav tečovanou střelou bezprostředně před brankářem. Stav 4:2 byl však stále velmi příznivý. Oprávněné výtky na adresu klíčových hráčů ze strany trenérů si vyposlechli svěřenci po zápase. Na stavu 4:2 se již nic nezměnilo a tři body doma zůstaly.