Ml. přípravka B: FK Slavoj Vyšehrad B – FC Tempo B 0:2

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 23. 10. 2007

V 8. kole jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu na hřiště Vyšehradu. Sestava nám značně prořídla, když chyběli z důvodu nemoci Soukup, Polívka a Kaštil. Ale nepřízeň osudu zmírnila dvojice kluků z "áčka" David Obermajer a Denis Hozák.

Od začátku utkání bylo znát, kdo je na hřišti pánem a byli to kluci z Tempa. Ve druhé minutě dal o sobě znát Martin Obušekvič, když únik po levé straně zakončil jen slabou střelou. Tentokrát to byl jiný zápas, než ty minulé, kdy jsme měli problém s tím zakončit akce, ale tentokrát spíš je zakončit tak, aby šly střely mimo dosah domácí brankáře, který byl u domácích nejlepším hráčem utkání. První střela Obuškevičovi nevyšla, tak to zkusil v 8. minutě znovu a jeho tvrdou střelu domácí brankář jen vyrazil, ale k dorážce se nikdo z našich hráčů nedostal, a tak se domácí ubránili odkopem.

Uprostřed pole se výborně orientoval David Obermajer, jenž sbíral míče a dobře rozehrával. Jeho odměnou, za aktivitu, byla v 9. minutě vstřelená branka, když se při stříleném rohovém kopu dostal jako první k míči a dostal ho do branky – 0:1!

Ve 13. minutě na sebe upozornil znovu, když jeho střelu vytěsnil brankář na roh. Střílené rohové kopy zahrával Martin Obuškevič a byly velkým nebezpečím pro domácí.

V 16. minutě se pro změnu chtěl blýsknout Denis Hozák, ale jeho střela byla lapena domácím brankářem. Kluci byli aktivní a fotbal je bavil, což dokazovali všem přítomným. Dokazovat to musí i to, že brankář Mišovič se dotkl míče až těsně před koncem poločasu, když se dostali domácí poprvé na dostřel naší branky.

Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu - vymrzlého Mišoviče v brance vystřídal premiérově Honza Šinárek. Byl to jeho první zápas, kdy hájil naší branku na této pozici. Pár zákroky se však musel blýsknout, které v pohodě vyřešil.

Druhý poločas měl podobný ráz, jak ten první, to znamená, že kluci makali a soupeře mačkali na své polovině. Začátek druhé půlky odstartoval Martin Obuškevič střelou do tyče a následná dorážka Dominika Ctibora šla mimo. O pár minut později se David Obermajer dostal po pravé straně až na dostřel branky, obešel vše co mu stálo v cestě a když naservíroval míč před prázdnou branku, nikdo z našich útočníků ho nebyl schopný uklidit do branky. David byl, na své oblíbené pravé straně, nebezpečný a ve 36. minutě se gólově prosadil podruhé a velmi kuriózně. Z pravé strany napálil míč před branku, vypadalo to jak nepovedený centr, který šel na brankáře domácích, který do této doby neudělal žádnou velkou chybu a naopak Vyšehrad zachraňoval od vyššího brankového přídělu, ale tento míč podcenil a propadl mu skrz prsty do branky – 0:2.

Naše obrana sice neměla moc práce, ale činit se musela. Nejednou se snažili domácí dostat k naší brance, ale tentokrát ji dobře řídil Tomáš Mašek, kapitán mužstva. Bylo vidět, že zodpovědnost mu není cizí a v některých případech si počínal velmi zkušeně.

Jednou z posledních akcí bylo vysunutí Denise Hozáka od Obuškeviče, ale Denis své sólo v gólový zásah neproměnil. Ale to už nevadilo a kluci si užili po dlouhé době, jak chutná vítězství!

Závěrečný penaltový rozstřel se nám podařilo zvítězit v poměru 8:7, když za Tempo byli úspěšní Obuškevič, Mašek, Holub, Tököly, Choc, Ctibor, Hozák a Šinárek.

Pochválit je třeba všechny kluky, za vzorný přístup a odmakání celého zápasu!

FK Slavoj Vyšehrad B – FC Tempo B 0:2 (0:1)
Branky: 9. a 35. Obermajer.
Tempo: Mišovič (26. Šinárek) – Hájek, Mašek, Jirků, Obermajer, Tököly, Obuškevič, Ctibor, Hozák, Holub, Choc, Černý T.