Muži A: Uhelné sklady - FC Tempo 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 28. 10. 2007

Tempo chtělo potvrdit stoupající formu i na hřišti Uhelných skladů, týmu z čela tabulky. Začalo dobře a ve 12. minutě si Rožánek narazil s Dedkem a otevřel skóre. Poté se možná až zbytečně zatáhlo do obrany, domácí si s ní ale nevěděli rady a uchýlili se k množství velmi tvrdých zákroků, které ale sudí Kotlár karetně netrestal. Pomohla jim až chyba hostů před poločasem. Po změně stran Tempo pokračovalo v defenzívě se snahou o brejky a rozhodnout mohl Hurka. V šanci ale selhal a domácí rozhodli šťastnou brankou Gabrišky v 83. minutě.

Uhelné sklady - FC Tempo 3:1 (1:1)
Branky: 40. Zilvar, 83. Gabriška, 90. Vinklár - 12. Rožánek.
Rozhodčí: Kotlár - Hrubeš, Musil. ŽK: Hnát, Zilvar - Kuchař, Dedek, Semerák, Míka, Hlavička.
Diváků: 50.
Uhelné sklady: Vasič - Vrána, Sýkora, Strnad, Gabriška - Snopek, Vinklar, Hurych (86. Janeček), Turek (65. Ulrich) - Hnát, Zilvar (90. Dušek).
Tempo: Kuchař - Míka, Vrba, Netušil, Komorník (75. Malíček) - Beneš (71. Hlavička), Semerák, Zima - Hurka, Dedek - Rožánek (75. Budák).

Poprvé zahrozil před domácí brankou Zima, ale jeho střela cíl minula. Ve 12. minutě šikovně Dedek uvolnil Rožánka a ten s přehledem prostřelil vybíhajícího Vasiče. Pak si sice domácí vynutili převahu, ale marně hledali skulinu v přehuštěné obraně Tempa. Po zpětné přihrávce Zilvara nastřelil Hnát jen obránce Vrbu a střela Snopka prolétla mimo branku. Domácí se, ve snaze zvrátit skóre, hráli za hranicí povolené tvrdosti, ale zákroky Snopka na Zimu, Turka na Hurku a Sýkory na Rožánka sudí Kotlár nepochopitelně karetně netrestal, ochotně, naopak sahal do kapsičky po protestech hostů...

Ve 38.minutě prostrčil Gabriška míč Turkovi, ten se však dostal ze střeleckého úhlu a trefil jen boční síť. Za minutu už však uvnitř šestnáctky nezaváhal Zilvar a prostřelil Kuchaře na 1:1.

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Náznak šance hostů přišel po dlouhém pasu Míky, ale Zima na míč nedosáhl a ten se stal lehkou kořistí Vasiče. Po hodině hry tlak domácích ještě zesílil. Hurych hlavičkoval těsně nad. Udeřit ale mohli hosté. Na konci rychlé kombinace byl Hurka, ale sám před Vasičem selhal.

Závěr zápasu už patřil domácím poté, co hřiště museli opustit zranění Rožánek s Komorníkem. Do útoku se hrnul i obránce Gabriška, Hnát mu sklepl míč prsama, ale Gabriškova levačka mířila těsně vedle. V 83. minutě už to stejné dvojici vyšlo. Dlouhý centr do vápna prodloužil Hnát hlavou právě na Gabrišku a ten trochu se štěstím prostřelil Kuchaře. Tečku za zápasem udělala v nastaveném čase parádní dělovka Vinklara, na kterou Kuchař neměl nárok.

Petr Dedek (FC Tempo): Začali jsme dobře. V první půli nás soupeř maličko pošlapal. Nechápu, proč některé zákroky rozhodčí nechával bez karet. Po vyrovnávacím gólu jsme se dostali pod tlak, ale škoda, že jsme nedotáhli některé brejkové akce. Bohužel v závěru jsme dvakrát inkasovali.

František Mysliveček (Uhelné sklady): Utrápené, ale zasloužené vítězství. V první půli jsme si vůbec nevěděli rady s jejich usilovnou obranou. Druhou půli jsme měli víc ze hry. S hrou nejsem spokojen, ale s vítězstvím a bojovností ano.