Ml. žáci A: FC Tempo - Kyje 9:0

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 29. 10. 2007

Při nástupu na hřiště hostující hráči sebevědomím jenom sršeli a typy na konečný výsledek 0:4, 0:6 braly dech. Naši kluci k zápasu přistupovali s vědomím, že to vůbec nebude lehký zápas, navíc když jsme nastupovali na naší neoblíbené horní trávě.

Úvod zápasu předčil veškeré očekávání jak naše, tak hlavně hostů. Po sedmi minutách byl výsledek přesně opačný, jak jej typoval jeden z hráčů soupeře a náš tým hrál přesně to, co víme, že v něm je, ale dosud to ne a ne přijít. Hned v 1.min. po levé straně míč zatáhl Pyndzyn až k vápnu a centrem přes malé vápno našel úplně volného Geisslera, který bezpečně trefil odkrytou branku. Běžela jenom 3. minuta a opět akce po levé straně. Hendrich přihrávkou do uličky poslal Pyndzyna do nájezdu na brankáře a Olex bez problémů zvyšuje náš náskok.

Obdobnou akci si v 5. min vyzkoušel i střed pole a Hanzlík ze středového kruhu posílá míč za obranu hostů na nabíhajícího Linharta a Honza obstřeluje vybíhajícího brankaře a míč končí potřetí v síti hostující branky. Jenomže uběhly další dvě minuty a výsledek byl pro hosty už na hození ručníku. Roh Hendricha našel volně stojícího Hanzlíka a ten počtvrté rozvlňuje síť.

Zdálo by se, že naši kluci přestanou hrát, ale ne, na branku hostů jde jedna akce za druhou a jen špatné zakončení Artemuka a Geisslera, neznamenaly další branky. Ta přišla ve 20. min., kdy po průniku Artemuka do vápna hostující hráč zahrál rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Linhart. Již za minutu Linhart unikl po pravé straně a jeho centr Artemuk hlavičkoval do rukou brankáře. Ve 25. min. přímý kop Hendricha z levé strany brankář hostů neudržel, ale situaci velmi dobře vyřešil Geissler, který z brankové čáry poslal zpětnou přihrávku na opět volného Hanzlíka, který jenom potvrdil, že má čich na branky a zvýšil na neskutečných 6:0.

Do závěru poločasu zbývalo pět minut a hosté mohli být rádi, že neodcházeli ze hřiště s desítkou. Ve 26. min. postupoval znovu sám na brankáře hostů Artemuk, ale míč přivezl až do jeho náruče. Ve 27. min. se středem obrany prodral Linhart, první střelou trefil brankáře a následnou poslal těsně vedle. Ve 28. min. měl k brance blízko Geissler, ale i jeho střelu opět zneškodnil hostující brankář.

Poločas snů se nám naneštěstí pro nás a naštěstí pro soupeře nepodařilo udržet i v druhé půli. I když jsme se o přestávce snažili kluky upozornit, ať nepolevují a dokonce posílili útok o dalšího hráče, v některých hráčích již jakoby nastalo uspokojení z toho, co dosáhli v první třicetiminutovce.

Možná, že by to bylo jiné, kdyby ve 32. min. po rohu Hendricha Artemuk hlavičkou netrefil spojnici tyče a břevna, ale šibenici. Ještě větší šanci měl Artemuk ve 39.min., kdy po úniku Pyndzyna po levé straně a jeho centru, míč podběhl brankáři pod tělem a Roman se sám před prázdnou brankou netrefil do míče. Ve 40. min. po závaru před brankou hostů a následném odkopu se ze středového kruhu snažil trefit prázdnou branku Linhart, ale brankář hostů se stačil přemístit alespoň k pravé tyčce, kam míč mířil.

Hosté poprvé vystřelili na naši branku ve 41. min., ale právě tato střela znamenala branku v jejich síti. Následný výkop Cahyny hostující hráč hlavičkou prodloužil do běhu na Artemuka a ten střelou vedle vybíhajícího brankáře konečně dosáhl branky. Roman byl i u dalších dvou našich branek. Ve 46.min. se od něj míč ve vápně odrazil k Pechovi, který neměl problém trefit prázdnou branku a v 53. min. zpětnou přihrávkou vybídnul ke vstřelení branky Stepanova.

Za krásný fotbal, který předvedlo mužstvo hlavně v první půli si kluci zaslouží velkou pochvalu. Kdyby jim to tak vydrželo ještě do zbývajících dvou kol.

FC Tempo – TJ Kyje 9:0 (6:0)
Branky: Linhart a Hanzlík 2, Pyndzyn, Artemuk, Stepanov, Pecha, Geissler.
Tempo: Cahyna – Jantol, Holko, Kalina, Malý (37. Stepanov) – Hanzlík – Geissler (42. Pecha), Linhart (52. Vencl), Hendrich (46. Gronych), Pyndzyn - Artemuk.