Ml. přípravka A: ČAFC Praha B - FC Tempo 0:5

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 30. 10. 2007

Blíží se pomalu konec podzimní části ligy mladších přípravek, a tak je čas na nějaké to poohlédnutí. Pohled do tabulky 1. třídy skupiny A hráčů narozených 1999 a mladších nám napovídá, že máme poměrně slušně rozehráno. Stále jsme ve hře o postup do přeboru. Abychom potvrdili podzimní formu, zajeli jsme si ji otestovat na hřiště pražské Čafky.

Sraz v 7 hodin ráno za poměrně husté mlhy byl pro některé hráče opravdu náročný. No, spíše jsme to nesli hůře my, jejich rodiče. Michal zavelel: "Nasedat!," a tak se kolona ospalých vozidel vydala na krátkou cestu z Tempa do Záběhlic. Po příjezdu na hřiště ČAFC nebylo jasné, zda nastoupíme na trávě nebo se bude kopat na škváře. Dalším překvapením byly oranžové dresy v kombinaci s černými trenýrkami bez gumiček v pase. Ta druhá varianta hraní na škváře nás děsila, poněvadž kluci nevědí, co je to škvára. Kdo ví, jak by to uhráli. Nejistota nás provázela až do 15. minuty před výkopem. Jak začal pořadatel umisťovat branky napříč travnatého hřiště, oddychli jsme si. V místním pohostinství zatím naše vedoucí mužstva Maruška Pekárková sepisovala sestavu našich borců.

Zápas začal ve vysokém tempu zcela v režii Tempáků. Po prvním písknutí neuplynuly ani dvě minuty a už po střele Pekárka padla první branka. Hrálo se v bezvětří a mírné mlze na mokré trávě. Podmínky byly dobré pro obě strany. Lépe se na hřišti orientovali naši hráči, a tak svou převahu zvýraznili další brankou v 7. minutě první půle. Domácí hráči Čafky se dostávali k míči a do šancí před gólmana Novotného velmi sporadicky. Obrana si vždy dokázala s útokem domácích poradit. A tak žádná vážná střela na naši branku vlastně ani neměla šanci vzniknout. V obraně si věřili a dobře se orientovali Obuškevič a Rod. Nenechávali volný prostor útočníkům na zakončení. Stále se hrálo na polovině domácích, a tak další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Tentokrát po střele Pekárka tečoval Hozák. Do konce poločasu zbývala jedna minuta, zčistajasna hlavičkoval za záda domácího gólmana Honza Staněk. Gól do šatny se nám moc hodil.

Druhá půlka začala za stavu 0:4 pro barvy Tempáků. Sebevědomí hráčů bylo na vysoké úrovni, a tak zase jako minule druhou polovinu dle slov trenéra odchodili. Kde byly rychlé starty na míč a orientace v brankovišti? Několik neproměněných šancí na zvýšení skóre, několik rohových kopů, vše bez výsledného efektu. Pak přišla taková smutná událost z pohledu domácích. Náš obránce Martin Obuškevič poslal na branku domácích nepříliš výraznou střelu a ta za pomoci domácího obránce doskočila za gólmanova záda. Stav 0:5 v neprospěch domácích už nám vydržel až do konce utkání. Máme tedy tři body doma. Zůstáváme na 3. pozici v tabulce a to je velmi příznivé. Nezbývá než poděkovat všem hráčům za odevzdané výkony a popřát "Jen tak dál".

ČAFC Praha B - FC Tempo 0:5 (0:4)
Branky: Pekárek 2, Hozák, Staněk, Obuškevič.
Tempo: Novotný - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Staněk, Pekárek, Hozák, Klapka.