Muži A: FK Újezd nad Lesy - FC Tempo 2:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 04. 11. 2007

Po smolné porážce na Uhelných skladech zvládlo Tempo druhé utkání venku v řadě a veze tři body ze hřiště přeborového nováčka Újezda nad Lesy.Brankář Kuchař sice dostal gól z první střely domácích ve 12. minutě, ale do poločasu Tempo skóre dvěma brankami Rožánka a jedné Dedka skóre dokonale otočilo. Po pauze přišel velký tlak domácích, ale gólman Kuchař dnes měl svůj den a i když veterán Škoda v 73. minutě snížil, za dvě minuty odpověděl hrající trenér Dedek a zpečetil výhru týmu ze Lhotky tradičně podporovaného nepočetnou ale o to hlasitější skupinou fanoušků.

FK Újezd nad Lesy - FC Tempo 2:4 (1:3)
Branky: 12. Ryšavý, 73. Škoda - 31. a 45. Rožánek, 43. a 75. Dedek.
Rozhodčí: Handl - Tikal, Hurych. ŽK: Vrba (Tempo).
Diváků: 150.
Újezd nad Lesy: Bašta - Zeman, Vondra, Gruber (46. Matoušek) - Daníček, Časko, Lacina, Otopal, Ryšavý (65. Svoboda) - Kohout (46. Jun), Škoda.
Tempo: Kuchař - Valášek, Vrba, Netušil, Komorník - Beneš, Semerák (70. Hlavička), Zima - Míka (81. Hurka), Dedek (90. Žalud) - Rožánek.

Tempo začalo sebevědomě, drželo míč na kopačkách, ale domácí udeřili z první akce a první střelou se ujali vedení. Ve 12. minutě zaspal Netušil, gólman Kuchař včas nevyběhl a Ryšavý těžko střelou do vzdálenějšího koutu otevřel skóre - 1:0.

Ma těžkém terénu se hrál svižný fotbal, ale s mnoha nepřestnostmi na obou stranách. Tempo se oklepalo po půlhodině hry, začalo více kombinovat a rázemy bylo pánem na hřišti. Ve 31. minutě, poté, co stoper Vrba výborně vyvezl míč, se hosté dostali do brejkové situace 4 na 2 a Benešovu přihrávku Rožánek sice netrefil ideálně, přesto míč zapadl za Baštova záda - 1:1.

Za tři minuty se podobná situace opakovala, tentokrát centroval Rožánek,na konci akce byl Zima, ale branku netrefil. To se povedlo až ve 43. minutě Dedkovi, jenž byl na konci učebnicové akce: Semerákův dlouhý pas do křídla na Zimu, zpětná přihrávka do šestnáctky a Dedkova přesná střela k tyči - 1:2.

Rozhodčí Handl už nastavoval, oba týmy už se viděly v šatně, ale Beneš ještě stačil rychle hodit aut rozběhnutému Rožánkovi, který si obhodil obránce a prokázal dobrou formu a psychickou pohodu z posledních zápasů a chladnokrevně skóroval - 1:3.

Po změně stran se domácí vrhli do útoku a obraně Tempa bylo horko. Hostůse v tu chvíli drželo štěstí a také několika výbornými zákroky gólman Kuchař, zejména veterán Škoda z něj byl nešťastný. V 60. minutě domácím nebyl uznán gól pro ofsajd a z protiútoku po Vrbově akci vyhlavičkovával domácí obránce po Zimově střele míč z brankové čáry.

V 68. minutě si Škoda znovu vylámal zuby na Kuchařovi, ale v 73. minutě už jej dorážkou ze dvou metrů překonal - 2:3. Očekával se vystupňovaný nápor domácích, ale za dvě minuty po inkasované brance jej utnul druhou brankou Dedek. Stoper Netušil na výletě v útoku vyhrál souboj s nedůrazným gólmanem Baštou a odražený míč Dedek zkušeně uklidil do branky strážené jedním obráncem - 2:4.

V poslední čtvrthodině už si Tempo zaslouženou výhru takticky pohlídalo a mohlo se podělit o radost a posun na 13. místo tabulky s věrnými "Tempo hooligans".

Petr Dedek (FC Tempo): Tentokrát jsme nehráli dobře a vyhráli jsme. V minulých zápasech to bývalo naopak. Byl to takový den otevřených obran a my jsme byli produktivnější.

Pavel Loukota (Újezd n.L.): Co na to mám říct. Rozehráli jsme to dobře, dali rychle gól. Ale místo pojistky jsme inkasovali z náhodného, i když velmi dobře provedeného protiútoku. Najednou to bylo křečovité a dostali jsme hned dva góly do šatny. Po přestávce jsme udělali změny v sestavě, měli šance a mohli vyrovnat. Hosty podržel výborný golman. Když jsme konečně dali kontaktní gól, přišla chyba Bašty a bylo to 4:2. Závěr už byl v křeči.