Ml. přípravka B: Čechie Dubeč – FC Tempo B 0:3

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 06. 11. 2007

V 10. kole jsme vyrazili do Dubče, kde nás čekalo těžké utkání s předposledním týmem tabulky. Za příjemného podzimního počasí na nás dokonce vykouklo i sluníčko a příjemně se usmálo. Podzimní sluníčko udělalo především dobře Kryštofu Tökölymu, jehož výkony mají vzestupnou tendenci...

Do utkání jsme vlétli a soupeře se snažili dostat pod tlak, což se nám dařilo a hlavně fotbalově jsme domácí přehrávali. Kluci byli odměněni za svou aktivitu vedoucí brankou. Po rohovém kopu Soukupa a secvičeným náběhem před branku se dostal k míči Tököly a nedal brankáři domácích šanci – vedeme v 6. minutě 1:0.

Kluci hráli malinko v klidu, ale domácí se pomocí našich chyb dostali dvakrát do zajímavých šancí. První z nich začala u domácího brankáře dlouhým výkopem, kdy překopl naši záložní řadu, k odraženému míči se dostával Mašek, ale míč podcenil, a umožnil tak jít domácímu útočníkovi sám na Mišoviče. Naštěstí netrefil dubečský útočník ani branku, a tak zůstalo skóre nezměněno. Druhou velkou šanci si vytvořili domácí samostatným průnikem obránce středem hřiště, který přešel hladce přes naše tři bránící hráče a zastavil ho až dobrý zákrok Mišoviče. Tím jsme si vybrali slabší chvilku v utkání a po těchto hrozbách se zase rozjeli ve své hře.

A tak jak to začalo, v 1. poločase v 6. minutě, tak to skončilo v 1. poločase 6 minut před koncem. Opět po secvičené akci, kdy Honza Polívka zatáhl míč po lajně, navázal na sebe domácí obránce a suprově odcentroval před branku, kde nabíhal volný Tököly, jemuž stačilo jen nastavit správně nohu a umístit míč za záda domácího bezmocného brankáře podruhé a v 19.minutě jsme se ujali vedení 2:0. Takto skončil také první poločas.

Do druhého poločasu jsme opět, jako je tomu poslední dobou zvykem, provedli změnu na postu brankáře a nudícího se Mišoviče vystřídal Šinárek. Domácí více otevřeli hru a začali dělat malinko průvan v naší obraně, kde docházelo ke zbytečným chybám, ale opět se projevil neklid domácích útočníků v koncovce.

Nejen domácí útočili, ale i my jsme měli šance a ostřelovali domácí branku. Bylo vidět, že kluci si zápas užívali směrem do útoku, kde byly vidět zajímavé a oku lahodící akce, kdy např. Hájek převzal odražený míč, udělal kličku obránci a jeho přízemní střela jen těsně minula domácí branku, v útoku se dobře ukazoval Kaštil, ale tomu nepřálo zase štěstí v koncovce a opět hýřil aktivitou jak v záloze, tak v útoku Tököly a několikrát chybělo jen málo aby dovršil svůj hattrick.

Ale nakonec se přeci jen podařilo...dvě minuty před koncem se dostal z levé strany před branku Kryštof Tököly a jeho křížná střela po zemi dolétla do branky, kde se zastavila až o domácího maskota – 3:0! Kryštof završil svůj hattrick a korunoval tak svůj výkon, za který zaslouží nejen dnes velkou pochvalu!

Čechie Dubeč – FC Tempo B 0:3 (0:2)
Branky: 6., 19. a 48. Tököly.
Tempo: Mišovič (26. Šinárek) – Hájek, Mašek, Jirků, Polívka, Soukup, Tököly, Kaštil, Ctibor, Holub, Černý T.