St. žáci A: Sokol Řepy - FC Tempo 6:7

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 07. 11. 2007

K mimořádně důležitému utkání podzimní části sezony jsme nastoupili proti druhému celku tabulky mužstvu Řep. Hrálo se na umělé trávě nevelkých rozměrů, vápno bylo méně než metr od rohového praporku, šířka i délka minimální. Od tohoto se odvíjelo celé utkání, na přehuštěném prostoru se nedalo nic tvořit, brankaři v podstatě vykopávali z branky do branky a kdo se lépe zorientoval, ten dal gol, proto také utkání skončilo hokejovým výsledkem 7:6 v náš prospěch.

Utkání nezačalo dobře - v 1. minutě inkasujeme branku. Naštěstí Horn ve třetí minutě dává vyrovnávací gol. V sedmé minutě zvyšuje z penalty E.Čech na 2:1. O dvě minuty později přidává třetí branku Hnat a vedeme 3:1. Záhy dává soupeř kontaktní branku a snižuje na 3:2. Ve 22.minutě po nesmyslném faulu kope soupeř penaltu a vyrovnává na 3:3. Mezitím ve 20.minutě odchází zraněný Varecha a nastupuje Žurav, který netrénoval a je po nemoci a navíc v letošní sezoně působí v roli brankářské dvojky, takže to vůbec neměl jednoduché.

V rozmezí 30. až do 38.minuty včetně nastavení dáváme tři branky, a tak končí první poločas 6:3 v náš prospěch. V šatně jsem kluky důrazně varoval, že na tomto hřišti tříbrankové vedení vůbec nic neznamená a to jsem ještě netušil, že se má slova potvrdí.

Ve druhém poločase jsme se nemohli střelecky prosadit, na Patricka Hnata nasadil soupeř tři hráče, kteří ho neustále atakovali a okopávali. Do toho všeho naplnil svá slova domácí lajnový rozhodčí, ve druhém poločase budu mít praporek stále nad hlavou a vše budu mávat jako ofsajd a toto mu zdatně baštil mladý místní rozhodčí, takže několikrát jsme byli v tomto směru poškozeni. Po chybách v defenzivě, zejména Lehký dnes neměl zrovna nejlepší den, se stává, že 71.minutě tedy v první nastavení soupeř vyrovnává na 6:6. Ovšem o tři minuty později se stává zázrak a ve čtvrté minutě nastavení dává zlatý gol Patrick Hnat a vyhráváme se štěstím 7:6.

Shrnuto a podtrženo: dnes se nedalo na tomto hřišti hrát nic lepšího, když opomenu chyby v defenzivě. Jsem přesvědčen, hrát na našem hřišti, bylo by to zcela jinak a na jaře to dokážeme!!! Důležitý je momentální náskok osmi bodů, který musíme potvrdit v posledním zápase na domácím hřišti proti Slivenci.

Ke klukům: Váš dnešní výkon mi ubral pár let života, ale zvítězili jste, bojovali jste do konce a za to všechno to dnes stálo, takže moc díky a jedeme dál.

K rodičům: dnes jste byli skvělí, byli jste tím dvanáctým hráčem a Vaše povzbuzování určitě moc pomohlo. Takže moc díky a jen tak dál.

Sokol Řepy - FC Tempo 6:7 (3:6)
Branky Tempa: 3., 30. a 38. Horn, 9., 35. a 74. Hnat, 7. E.Čech z penalty.
Tempo: Varecha (20. Žurav) -M.Petrák, E.Čech, Lehký, Lacina, Stejskal, Mašek, Sehnoutka, Hájek, Hnat, Horn.

Připraveni: Pecha a Stepanov, kterým tímto velmi děkuji za roli náhradníků, vzhledem k velké marodce v našem mužstvu. Bohužel průběh utkání nám nedovolil poslat Vás na hřiště.

P.S.: Zraněný brankář Varecha stále leží v nemocnici po otřesu mozku a s dalším zraněním. Podzimní sezóna pro něho skončila, ale celé Tempo mu přeje uzdravení a brzký návrat na trávník v boji o vytoužený postup.