Ml. přípravka C: FC Tempo - Bohemians 1905 2:0

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 11. 11. 2007

Vydřené vítězství. Poslední vystoupení v podzimní části MINI Cupu jsme výsledkově zvládli, ale předvedená hra byla často neurovnaná. Není se moc co divit, protože zápas se odehrál za velmi nevlídného počasí. Postavení Bohemky v tabulce neodpovídalo předvedené hře hlavně v prvním poločase. Hráči Bohemians 1905 zápas začali lépe a prvních osm minut nás skoro nepustili na svoji půlku. Šance jsme si vypracovali až po vystřídaní, kdy se dobře uvolnil Martin Pytlíček a jeho střelu musel brankář hostů vykopávat od tyče na rohový kop. Dobře si také vedl Martin Žůrek a Zdenda Sita, kteří často zaměstnávali obranu Bohemky odvážnými průniky. Jinak ovšem ani jeden tým v prvním poločase nic kloudného nevymyslel. Chyběl větší pohyb bez míče a snaha přihrát si míč.

Druhý poločas byl o poznání lepší. Obrana si počínala jistěji a začala se také pokoušet o rozehrávku, místo bezmyšlenkových odkopů. O útočné akce se hlavně starala záložní řada druhé sedmičky (Sita, Žůrek a Pytlíček ). Pokoušela se o rychlé úniky a také občas o kombinaci. Ovšem i v druhém poločase to vypadalo, že se diváci branky nedočkají. Byl to ale omyl, ve 31. minutě totiž Martin P. dobře vystihl rozehrávku brankáře (podruhé v zápase) a střelou do prázdné branky otevřel účet zápasu - 1:0.

Po vstřelené brance mužstvo ožilo. Po přihrávce do běhu se řítil Martin P. sám na brankáře a střelou k vzdálenější tyči nedal brankaři šanci - 2:0. V samotném závěru zápasu ještě Bohemka zahrávala nepříjemnou standardní situaci, ale obrana se štěstím útoku odolala a vyhrálo se 2:0. I v deštivém počasí jsme vyhráli v penaltovém rozstřelu 9:5.

Všem klukům patří dík za nasazení v zápase, ve kterém bylo hlavním nepřítelem počasí. Rodiče také zaslouží pochvalu za povzbuzování, jen tak dál. Nejlepší hráč za podzimní část MINI Cupu (mnou vybraný na základě bodování) bude vyhlášen v pondělí na tréninku. NamIkulášské besídce také budou oficiálně vyhlášeni tři nejlepší hráči FC Tempo v naší kategorii Mladší přípravka C.

FC Tempo – Bohemians 1905 2:0 (0:0), penalty 9:5
Branky: Pytlíček 2.
Tempo: Heřmánek - Hudák, Palička, Novotný, Kny, Sita, Žůrek, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Kužel, Škobis, Ondrík, Cabrnoch