Předpřípravka A: SK Benešov – FC Tempo 1:2

Autor: Petr Dedek st. <dp(at)autoklice.cz>, Téma: Fotbalová školka, Vydáno dne: 21. 11. 2007

Díky pozvání trenérů stejně starých kluků (ročník 2002) SK Benešova, jsme si zahráli na krásném nově otevřeném hřišti s umělou trávou ve velké nafukovací hale. Původní plán, že se místo tréninku v malé tělocvičně, na který chodí 20 až 25 kluků, vyzkouší fotbal "naživo"v počtu 7+1, byl změněn na zkoušku fyzických sil našich osmi malých bojovníků. Bez střídání kluci vydrželi "válčit" přes hodinu čistého času! O nějakých kombinacích naštěstí nebyla řeč ani ze strany Benešova. A tak průběh zápasu byl v přímé úměře úbytku sil. První třetinu jsme vyhráli 1:0 po "nekompromisním" výletu levého obránce Martina Matyse, ve druhé třetině splnil Kája Kahovec úkol koncového útočníka a zvýšil na 2:0. Ve třetí třetině kluci srdnatě odolávali tlaku odpočatých střídajících hráčů soupeře a sváděli neúprosný boj často i vleže.

V poli zabojovali všichni dle svých možností. Rozhodně naši kluci byli, po jejich sobotním prvním životním turnajovém vystoupení na Bohemians, proti Benešovským "mazáci" hlavně v nasazení. Všichni se náruživě zapojovali do hry (někdy bohužel dezorientovaní i sami proti sobě, čímž se připravovali o drahocenné síly a proměňování šancí). Ale v rozhodujících chvílích přišly včas nekompromisní obranné zákroky jak obrany tak brankáře Šimona Boumy, u něhož bylo chvályhodné zejména plné soustředění na hru.

Nezbývá než poděkovat sedmi plus jednomu statečných za úspěšnou reprezentaci tempáckých barev za hranicemi Prahy a rodičům za umožnění výjezdu ve všední den brzo po poledni.

SK Benešov - FC Tempo 1:2
Branky Tempa: Martin Matys, Kája Kahovec
Tempo: Bouma Šimon, Kahovec Kája, Kahovec Honzík, Matys Martin, Leun Jakub, Holý František, Škoda Martin, Fryš Artur.