Muži B, turnaj Zličína: FC Zličín B - FC Tempo B 3:7

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 23. 11. 2007

Na zahajovací utkání zimního turnaje na Zličíně jsme se sešli jen v jedenácti hráčích, hlavně aby se rozložila zátěž na více hráčů. Vždyť již v neděli se dohrávalo odložené utkání proti Modřanům.

Nezačali jsme špatně. S týmem hrajícím I.B třídu jsme drželi dost dlouho krok. Až ve 20. minutě Tala odhadl špatně míč směřující k jeho levé tyči a tak jen kontroloval jak se otřel o tyč - bohužel zvnitřku branky - 1:0. Za dvě minuty přišla chyba v rozehrávce a Tala nestačil zachránit - 2:0. Dál jsme se snažili hrát naši hru a kombinovali. Březina přihrával z pravé strany velkého čtverce, obránce uklouzl a zahrál dost nešťasně rukou. Penaltu jasně proměnil Mutafov - 2:1.

Ve druhé půli se začalo svítit. My jsme oživili útok rychlým Můťou. Bříza se stáhl do středu, Klouda do strany. Havel se prohodil s Pasekou a začalo se. Šíma ve středu dává do běhu Můťovi a ten k delší tyči vyrovnává. 53. minuta - 2:2. V 61. jako pře kopírák. Míč do běhu a Mutafov tentokrát mezi nohy gólmana - 2:3. V 65. minutě dostal přihrávku od Šímy Můťa a jeho střela (s tečí zad obránce) zapadla do horního rohu branky Zličína - 2:4. Umělé světlení svítilo veseleji a zima se zdála menší.

Stále jsme se snažili hrát aktivně a držet míč na našich kopačkách. Turnaj na Zličíně má specifiku v hokejovém střídání. Stačí přerušená hra a (se souhlasem rozhodčího) může nastoupit další borec ze šestnácti nominovaných. Tak jsme stále bojovali s patnácti borci soupeře.

V 70. minutě dostal Fetr balon do střelecké pozice, ale přihrál doprava na malé vápno Mutafovovi a ten vsítil svoji pátou branku - 2:5. Za další minutu hráči Zličína ztratili míč a Šíma opět hledal Můťu. Ten, tentokrát v ofsajdu, přestal hrát a Šíma tedy doběhl míč sám a podél bankáře zvýšil na 2:6. V 78. minutě se prosadili domácí, kteří snížili brankou z rohu, kdy se k hlavičce dostal jejich nejvyšší hráč a snížil na 3:6.

Domácí byli i ve druhém poločase nebezpeční a Tala několik střel musel zneškodňovat. V 84. minutě opět doběhl dlouhý míč, tentokrát u zadní čáry, obešel čtyři obránce, jeho střelu vyrazil brankář. A tak přihrál Březinovi, ten sice prvně trefil obrance na brankové čáře, ale dorážkou jej minul a dovršil naše vítězství na 3:7.

FC Zličín B - FC Tempo B 3:7 (2:1)
Branky Tempa: Mutafov 5, Šíma, Březina
Tempo: Tala - Blümel, Hron, Morávek, Havel J. - Mutafov, Klouda, Šíma, Paseka - Březina, Fetr.