St. žáci A: Z turnaje v Kyjích páté místo

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 12. 12. 2007

Ve dnech 8. a 9.12. jsme se zúčastnili Mikulášského turnaje v areálu TJ Kyje. Turnaje se zúčastnilo těchto těchto sedm mužstev: V.Žižkov, Dukla Praha, Ďáblice, Bohemians Praha, D.Počernice, Kyje a FC Tempo. Hrálo se 1 x 30 minut každý s každým. Turnaj nás nezastihl v optimální formě, ale téměř měsíc jsme nehráli žádný zápas a trénujeme tak na padesát procent. V turnaji nastoupilo třináct hráčů, zbytek byl nemocný. V neděli zastoupil Maška Houška z B týmu. Naše hra se vyznačovala řadou nepřesností a zejména kanonýry opustil tolik potřebný klid v zakončení, a proto se nám po oba dni tolik nedařilo. V neděli jsme dohrávali ve dvanácti hráčích a z toho hráli dva ze sebezapřením pro různá zranění. Nakonec tedy páté místo vzhledem k vývoji celého turnaje není až tak špatné.

Sestava: Žurav - Petrák, E.Čech, Lehký, Jirsák, Lacina, Mašek, Houška, Stejskal, Sehnoutka, Lacina, Hájek, Hnat, Horn, M.Novák.

Tempo - Ďáblice 1:1
Branka: Horn
Ačkoliv jsme soupeře patnáct úvodních minut tlačili, nedokázali jsme vstřelit branku a ve 14.minutě prohráváme 0:1. Vzápětí Horn vyrovnává na 1:1, ale to bylo z naší strany všechno. Mužstvo začalo odcházet a chybovat.

Tempo - Kyje 0:0
Hratelný soupeř, ale náš výkon opět pod psa, klukům se nic nedaří a nakonec jsme rádi za remízu.

Tempo - V.Žižkov 0:5
Náš nejhorší zápas proti pozdějšímu vítězi. Přeborový soupeř po našich hrubých chybách vede již ve 13. minutě 4:0 a když v 16.minutě přidává Stejskal vlastní branku je z utkání debakl... ale zcela zasloužený.

Tempo - Dukla 0:3
Proti dalšímu soupeři z přeboru se opakuje jako přes kopírák utkání se Žižkovem. V páté minutě prohráváme 2:0 a když soupeř přidává třetí branku, je hotovo. Výkon se sice pomalu zlepšil, ale soupeř nám nedovolil snížít i díky pokračování naší střelecké mizérie.

Tempo - Bohemians Praha 0:0
Opět hratelný soupeř, ale pokračuje naše střelecká neschopnost, nedůraznost a ochota zabojovat pro tým.

Tempo - D.Počernice 4:0
Branky: Sehnoutka, Hnat, Horn, Hájek
Před tímto utkáním jsem se snažil kluky maximálně vyburcovat k lepšímu výkonu. Naše prohra by totiž znamenala poslední místo. Snažíme se hrát aktivně a troufnu si říci, že od desáté minuty se na hřiště vrátilo to naše staré dobré mužstvo. Od dvacáté minuty přichází naše exhibice a soupeře dostáváme pod drtivý tlak, ze kterého se nám konečně podařilo dát čtyři branky.

Konečné pořadí: 1. V.Žižkov, 2. Dukla Praha, 3. Ďáblice, 4. Kyje, 5. Tempo, 6. D.Počernice, 7. Bohemians Praha