Ml. přípravka B: Po třech remízách čtvrtá pozice

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 10. 01. 2008

Hned první lednovou neděli jsme se opět sešli na turnaji Tempa r. 2000, konaném v hale v Modřanech. Protože zima si zase s námi zahrála, namrzlé vozovky lehce ovlivnily pořadí zápasů, nicméně všechna mužstva dorazila, byť se zpožděním, v pořádku. Turnaje se účastnila mužstva: Střešovice, Admira, Most, Kladno, Motorlet a domácí Tempo. Naše první sestava byla v tomto složení: „Marťan“ (Martin Mišovič), David Kny (2001), „Máša“ (Tomáš Mašek), „Holub“ (Dominik Holub), „Pišta“ (Kryštof Tököly), „Vojťas“ (Vojta Soukup), „Černoch“ (Tomáš Černý), „Kaštan“ (Jirka Kaštil), „Polda“ (Honza Polívka) a Kryštof Polák. Turnaj se hrál ve skupině každý s každým dle rozlosovaného pořadí, zápas ve složení 4+1 trval vždy 13 minut.

1. zápas: FC Tempo – Admira 1:1
První zápas jsme zahájili neplánovaně s Admirou (mužstvo z Kladna mělo zpoždění), ale s naším tradičně těžkým soupeřem jsme zápas zvládli. Z počátku vyrovnaná partie dostala náboj po dalekonosné střele Holuba po zemi k tyčce, vedení 1:0. Bohužel jsme se z vedení neradovali dlouho, hned za minutu utekl útočník Admiry po nedůrazném bránění podél hrazení a přesnou střelou srovnal skóre, 1:1. Poté se bojovalo o každý míč, obě mužstva předváděla pohledný fotbal, a tak zápas skončil zaslouženou remízou.

2. zápas: FC Tempo – Střešovice 1:1
Zápas začal ve stejném duchu zápasu předchozího, kluci se snažili neudělat chybu, hra se přelévala, ale hrálo se spíše dál od branek. Pak ale po vhazování se k odraženému míči dostal Pišta a pohotově otevřel skóre, 1:0. V dalších okamžicích jsme byli lepším mužstvem, bohužel necelé dvě minuty přišlo opět zaváhání s odkopem balónu v obraně a soupeř nabídnutou šanci využil, srovnáno 1:1. Marně jsme se snažili strhnout vítězství na naší stranu, soupeř si pohlídal zisk bodu za remízu.

3. zápas: FC Tempo – Motorlet 3:0
Zápas s jednoznačným průběhem, který v pohodě hrající Kaštan hned v úvodu posunul k zisku prvního vítězství. Během dvou minut jsme po druhé brance Kaštana vedli 2:0. Poté jsme s přehledem kontrolovali hru, po ruce soupeře v brankovišti jsme kopali penaltu, kterou Vajťas na podruhé dopravil do branky, ale po delší konzultaci branka nebyla uznána pro dvojí hraní Vojťase (to je trochu netypické pravidlo v halových turnajích). Nicméně po chvíli si Vojťas mohl zakřičet gól, kdy z dálky prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:0. To byl také konečný výsledek.

4. zápas: FC Tempo – Kladno 0:0
Zápas s velmi kvalitním soupeřem mělo napovědět, jaké budou naše výhledy na konečné pořadí v turnaji. My i soupeř se snažil kombinovat a hrát se zajištěnou obranou. Hra se přelévala, brankaři se předváděli v úspěšných zákrocích a i proto zápas skončil bezbrankovou remízou, která ještě více zamotala tabulku před posledními zápasy. Přesto jsme měli k vítězství asi blíže, protože střela Holuba (opět z dálky) se odrazila od tyčky a prošla celým brankovištěm mimo branku.

5. zápas: FC Tempo – Most 1:6
Klíčový zápas, který nás mohl dostat na první místo, jsme hráli s mužstvem Mostu, které předvádělo velmi pohledný fotbal na tuto věkovou kategorii (hráči byli schopní si na jeden dotek přihrávat a tím se dostávat do šancí). Bohužel se potvrdily předpoklady z předchozích zápasů Mostu, soupeř nás začal přehrávat hned od začátku a než jsme se stihli rozkoukat, prohrávali jsme 0:2. Kluci statečně bojovali s nepříznivým vývojem, ale podařilo se nám korigovat výsledek až za stavu 4:0 na čestný úspěch z kopačky Pišty, 1:4. Soupeř ale ještě stihl přidat dva góly a tak jsme zápas prohráli krutých 1:6.

I přes tuto prohru zaslouží kluci pochvalu, dvakrát Marťan udržel čisté konto a předvedená hra potěšila jak nás, trenéry, tak i diváky. Máme ještě hodně práce v přípravě, co zlepšovat, ale start do nového fotbalového roku 2008 to byl dobrý.

Výsledné pořadí turnaje: 1. Most 13 bodů, 2. Kladno 9, 3. Admira 8, 4. Tempo 6, 5. Střešovice 4, 6. Motorlet 0.