St. přípravka B: Stříbro v nabité konkurenci

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 17. 01. 2008

V sobotu jsme odehráli turnaj na domácí půdě v hale DDM v Modřanech. Na turnaji bylo šest týmů (Liberec, Příbram, ČAFC, Benešov, Přední Kopanina a my). Před turnajem se nám rozšířila marodka, a tak turnaj odehráli Hasman, Jelínek, Petřek, Slavíček, Adámek, Kuriš a Žákovský.

Jak je našim zvykem, hráli jsme první zápas turnaje. Našim soupeřem byl tým ČAFC. Hned na začátku se nám podařilo vstřelit branku díky Adámkovi. Těsně před koncem zápasu jsme si řikali, že bychom mohli vyhrát, ale soupeř zahrával roh a my jsme si nedokázali obsadit rychle protihráče a Čafce se podařilo vyrovnat na konečných 1:1. Ve druhém zápase nás čekal silný Slovan Liberec. Podařilo se nám důsledně bránit a dokonce sevřít Liberec na jejich polovině skoro po celý zápas. Chybělo tomu jenom vstřelení branky. Zápas proto zkončil 0:0.

V dalším zápase nás čekala Marila Příbram. Scénář zápasu jakoby se opakoval z předchozího souboje. Soupeře jsme pustili jenom do jediné šance, ale tu zlikvidoval golman Hasman. I do třetice jsme pouze remízovali 0:0.

V předposledním zápase jsme nastoupili proti nejslabšímu týmu turnaje - Přední Kopanině. Bylo naší povinností zvítězit. Hned v první minutě otevřel utkání gólem Jelínek. Na další branky se nemuselo dlouho čekat, vstřelili je Kuriš 2x, Žákovský 2x, Slavíček 2x a Adámek. Konečný stav zápasu 8:0.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti Benešovu a bylo jasné, že bojujeme o medaile a musíme vyhrát. Kluci k tomu přistoupili s velkou chutí po vítězství a hned ve druhé minutě otevřel skóre Kuriš. Pojistku na konečných 2:0 přidal Adámek. K celkovému druhému místu nám nakonec pomohla výhra Liberce nad Příbramí. Po dlouhé době jsme si konečně odnesli stříbrné medaile.