Muži A, Royal Cup: FC Tempo - Sokol Libiš 3:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 01. 2008

I ve druhém utkání na Royal Cupu změřilo Tempo síly s divizním soupeřem a ani tentokrát rozhodně nepropadlo. Po porážce s Velimí svěřenci trenéra Dedka prohráli s Libiší 3:4, ale za výkon se rozhodně stydět nemuseli. Zápas byl bohužel poznamenám absencí (ne)delegovaných rozhodčích. Sudí z řad Libiše zápas zvládal, totéž se bohužel nedá říct o jeho kolegovi na čáře.

Tempo začalo výborně a po akci nezvykle aktivně hrajícího Beneše se dorážkou prosadil Fidler. V 18. minutě bylo ještě veseleji, když se z hranice šestnáctky levačkou přesně trefil Hlavička. Libiš snížila z rychlého brejku po zbytečné Pilíkově ztrátě, ale do poločasu využil zaváhání obrany Libiše dorostenec Hlavík, vyhrál souboj s gólmanem a zvýšil na 3:1.

Po změně stran Libiš brzy snížila na 3:2 ze situace více než zavánějící ofsajdem, sudí se navíc ale rozhodl udělit Netušilovi za protesty žlutou kartu. Libiš pak srovnala na 3:3 přesným volejem z hranice malého vápna. Když gólman Ropický na hranici šestnáctky fauloval, kopala se proti Tempu penalta, ale střelec trefil jen tyč.

Sudí pak neváhal nařídit tři minuty před koncem i druhou penaltu za ruku Malíčka, měl ji sice u těla, ale prostě bohužel byla... V poslední minutě se sice povedlo Fidlerovi patičkou srovnat, ale proti byl asistent, jenž odmával ofsajd. No odmával, praporek měl nahoře pro jistotu celý poločas, tak ani moc mávat nemusel. Jeho slova po utkání "Vždyť to znáte, to je fotbal" budila jen kyselé úsměvy. Nicméně Tempo přes řadu absencí podalo zejména v první půli velmi slušný výkon, další zápas jej čeká v sobotu od 13 hodin proti béčku střížkovské "Bohemky".

FC Tempo - Sokol Libiš 3:4 (3:1)
Branky Tempa: 3. Fidler, 18. Hlavička, 38. Hlavík.
Tempo: Kuchař (46. Ropický) - Valášek, Netušil, Malíček, Roule - Beneš, Hurka, Hlavička, Pilík - Fidler, Rožánek. Střídali: Budák, Hlavík, Šulc.