Ml. žáci A, turnaj Aritmy: FC Tempo - Český lev Beroun 1:1

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 20. 01. 2008

Po sobotním "utrpěném vítězství" 4:2 s SK Vršovice na malé trávě Meteoru, když se o branky podělili Artemuk 2, Čerkašin a Jantol, přišel na řadu nedělní zápas na turnaji Aritmy s mužstvem, které tak často nepotkáváme - Český lev Beroun.

Po protrpěném výkonu ze soboty bylo jediným úkolem kluků ukázat, že fotbal umějí hrát a že na jejich fotbal se budeme moci i dívat. Prvních 7 minut zápasu kluci splnili všechno, co se od nich očekávalo s jednou výjimkou – nezasadili soupeři ani jednu ránu. Kluci skutečně ve větrném počasí splnili prosbu a hráli po zemi, nahrávali si krásné balóny a dostávali se do šancí.

Za sedm minut se soupeř nedostal za svoji půli, ale my jsme si vypracovali jednu stoprocentní šanci hned v první minutě, kdy se po rychlých narážečkách za obranou soupeře objevil sám Vašek, ale míč si zpracoval dost daleko od nohy a sám před brankářem již neměl místo, kudy brankáře přestřelit. Série rohových kopů pak zůstala nevyužita. Soupeř se pomalu vymanil z tlaku a po "krásné" nahrávce Davida se dokonce ve 20. min. objevil sám hráč soupeře před Vojtou, který špičkou kopačky vytěsnil jeho střelu na roh. Hned vzápětí bylo před brankou soupeře zase horko, ale ani několikanásobné ostřelování branky nevedlo k vytoužené brance.

A nepovedlo se to ani ve 25. min., kdy Marek nakopl míč za obranu soupeře Honza Linhart si tam výborně naběhl, ale v dobré pozici míč nezkrotil. Klukům o poločase ani tak moc nebylo co vyčíst, hrál se celkem pohodový fotbal a k větší pohodě scházela jenom branka a trochu víc klidu na kopačkách, protože v některých momentech klukům míč až příliš odskakoval od kopaček.

Co nepřišlo hned na začátku první půle, přišlo v ten správný moment. Šajtličková akce hned ve 31. min. kdy šajtlí Jirka míč posunul do středu obrany soupeře na Romana, který taky šajtlí vedle brankáře umístnil míč za jeho záda. Jenomže ve 36. min. v našem velkém tlaku David ztratil v pokutovém území soupeře míč, soupeř jej dlouhým odkopem poslal na svého volného hráče, který zůstal sám po Davidově vyběhnutí a ten časovanou přihrávkou za Martina našel svého spoluhráče, který sám proti Vojtovi se taky nemýlil a vyrovnal.

Naše chvíle pravdy přišla ve 45. min., kdy roh Jirky našel přesně hlavu Honzy Linharta a jeho tvrdá hlavička skončila v natažených rukou ležícího brankáře na hraně brankové čáry. Rozhodčí branku neodpískal, a tak hned za minutu se opět Honza objevil sám před brankářem, který byl i teď úspěšnější. Jenomže i soupeř nechtěl nic vzdát a stále častěji využíval neobsazenost svých hráčů naší zálohou, a tak se dostával do rychlých kontrů. Ale když ani v poslední minutě jejich přímý kop z 20 metrů neohrozil naši branku, zápas skončil asi spravedlivou remízou.

Český lev Beroun - FC Tempo 1:1 (0:0)
Branka Tempa: Artemuk.
Tempo: Cahyna – Holko, Polívka, Jantol – Kalina – Kocábek, Hendrich, Geissler, Čerkašin – Linhart, Artemuk. Střídali: Fencl, Buryš, Babiar, Pecha.