Ml. žáci A, turnaj Meteoru: FC Tempo - FK Meteor B 3:1

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 31. 01. 2008

Víkendový program mladších žáků A se řídí jasnými pravidly, a tak tento víkend zaplnily dva zápasy proti mužstvům, které hrají 1.B třídu, a tak šlo vlastně o porovnání výkonnosti mužstev z obou prvních tříd.

Na malé umělce Meteoru v Libni jsme nastoupili proti domácímu B týmu, jinak čtvrtému mužstvu 1.B třídy, se záměrem dát příležitost klukům, kteří jinak moc příležitostí nedostávají. Zápas se dá zhodnotit jednoduše. Do 20. min. prvního poločasu se dalo na fotbal i koukat. Od 20. min. to nebyl fotbal, ale utrpení a kdyby zápas skončil hned po prvním poločase, asi by to bylo lepší.

Začátek zápasu patřil jednoznačně nám. Na malém hřišti jsme domácím nedovolili se ani podívat na naši polovinu a ve 4. minutě po spolupráci našeho ukrajinského útočného zápřahu Stepanov – Artemuk jsme se ujali vedení 1:0.

Ještě v dalších minutách měl možnost z přímého kopu navýšit skóre Hendrich, ale jeho střela mířila doprostřed branky na připraveného brankáře domácích, kterého víc vystrašila tvrdá střela Geisslera, která však minula těsně vedle branku. A tak se v 16. min. svým sólíčkem mezi pěticí domácích hráčů prosadil opět Artemuk a podruhé skóroval, 2:0.

Třetí branka nenechala na sebe dlouho čekat. V 18. minutě po faulu na Solčányho zahrál Holko přímý kop k pravé tyči domácí branky, brankář míč stačil jenom vyrazit před sebe, kde jej nabíhající Jantol dokopl do sítě, 3:0.

Zdálo se, že branky začnou pomalu ale jistě padat, ale stal se pravý opak. Na kluky jakoby dopadl páteční trénink, nejeden si stěžoval na bolest v oblasti stehen a na hřišti se přestal hrát fotbal.

Ve druhém poločase už hráči jakoby nechtěli využít celou hrací plochu a všechny míče zaváželi do přehuštěného středu, kde domácím nedělalo problém zbavit naše jedince míče. Domácím se nakonec podařilo zkorigovat skóre ve 46.minutě, kdy nám nejdříve zabrnkal na nervy Cahyna, který na vápně tak dlouho otálel s odkopem, až nakonec přišel o míč, ale skluzem zabránil domácímu hráči v střelení branky a míč poslal na roh. Ten Vojta bez problémů chytil, ale následně nás překvapil rozhodčí, který na popud domácího postranního odpískal nepochopitelně branku v naší síti, 3:1.

Jedná se o přípravu, a proto nás překvapilo s jakou vehemencí se ujal své funkce postranního domácí zástupce. Neustálé zvedání praporku u našich přímých kopů a házení autů, na které mu skočil i mladý rozhodčí, který zapomněl, že fotbal se nehraje rukama, ale nohama. Zato velmi dobře školil naše hráče z pravidel fotbalu. Kdybychom všichni, kdo se v přípravě postavíme na postranní čáry brali tento úkol jako zástupce Meteoru, některé zápasy by jsme mohli rovnou ukončit při psaní zápisu. Proto děkuji všem, kteří se postaví na čáru v našich zápasech na Aritmě i Meteoru, že se nesnaží o zbytečné kouskování hry a že zápas berou jako přípravu. Přípravu na všechno, co mají hráči obou mužstev ve fotbale umět.

Na závěr sdělení pro postranního Meteoru – vaši hráči během celého zápasu u každého autového vhazování, mimo jednoho, přešlápli autovou čáru, ale náš praporek zůstal dole.

FK Meteor Praha VIII B – FC Tempo Praha 1:3 (0:3)
Branky Tempa: Artemuk 2, Jantol.
Tempo: Cahyna – Holko, Kalina, Malý – Babiar – Polívka, Hendrich, Pecha, Čerkašin – Artemuk, Stepanov. Střídali: Buryš, Jantol, Solčány, Geissler