Ml. přípravka B: FC Tempo - ČAFC 4:6

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 02. 2008

Po nedělním turnaji jsme si pozvali na naši umělou trávu na Tempu vítěze turnaje v Modřanech - spořilovský klub ČAFC. Přípravný zápas jsme pojali tak, že jsme vyzkoušeli kluky na různých postech a zkusili, co normálně v zápasech asi praktikovat nebudeme.

Přesto tento zápas splnil vše, co měl, a na hřišti se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Hrálo se 2 x 30 minut s pěti hráči v poli a brankářem a po zapáse následovaly, pro kluky oblíbené, penalty.

Úvod zápasu jsme chytli naprosto skvěle. Ihned po rozehrání se dostal k míči Tököly, prokličkoval mezi hráči soupeře, jak mezi slalomovými tyčemi, a dal vedoucí branku - 1:0.

Aby toho nebylo na začátek málo, netrvalo dlouho a bylo to 2:0, když náramně klapala souhra Polívka - Tököly. Honza se hezky trefil a zdálo se, že utkání se změní v exhibici. Náš úvodní tlak však ochabl. Postupně se na hřiště dostávali všichni, když jsme střídali po pětkách. Hra se vyrovnávala a soupeř se dostával do zakončení. Některé akce skončily mimo branku, jiné bravurně zneškodnil Martin Mišovič, ale na dvě střely v přvním poločase bohužel nestačil, když obě branky naservírovali naši obránci soupeři a ten pohodlně skóroval.

Stav po poločase byl 2:2 a do druhého dějství jsme tedy šli, jakoby od začátku. Jedinou podstatnou změnou v naší sestavě byla výměna v brance. Mišoviče nahradil Šinárek, jenž potřebuje dostat do svých žil zápasovou praxi.

Druhý poločas začali naopak lépe hosté. Byli aktivnější ve hře dopředu a chvílemi naše kluky přehrávali. Naší největší slabinou bylo špatné bránění. Pohyb soupeře dělal klukům velký problém. Tím se soupeř dostával do šancí a tak se dostal i do vedení - 2:3.

Kluci nesložili zbraně a díky druhé brance Tökölyho se podařilo vyrovnat. Jenže naše nejistá obrana a brankář však dovolila soupeři se opět dostat do jednobrankového vedení. Ještě na toto vedení se povedlo zareagovat vyrovnávací brankou, když se trefil poprvé v dresu Tempa Jakub Dobiáš - 4:4.

Další branky však již střílel pouze soupeř, který přidal ještě dvě, a tak zvítězil 6:4. Největší slabinou našeho mužstva je špatná hra v obraně a především pomalý přechod do útoku, po získání míče. Odhalili jsme naše slabá místa a je asi taky na místě, že jsme odhalili, kdo má jaké mezery.

FC Tempo - ČAFC 4:6 (2:2)
Branky Tempa: Tököly 2, Polívka, Dobiáš.
Tempo: Mišovič - Hájek, Holub, Mašek, Jirků, Šinárek, Soukup, Polívka, Polák, Tököly, Rožníček, Neckař P., Dobiáš.