Muži A, Royal Cup: Ovčáry - FC Tempo 5:4

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 02. 2008

Po nepříliš přesvědčivém výkonu proti Zápům dostalo áčko možnost reparátu hned ve středu proti druhému týmu Divize C - Ovčárům. A i když jsme prohráli i tento zápas, přinesl nám několik zajímavých přínosných poznatků. Asi nejdůležitějším je skutečnost, že čím je náročnější trénink před zápasem, tím více hráči běhají. Doposud jsme se všichni domnívali, že je tomu přesně naopak, ale zmýlená neplatí. Druhým podstatným poznatkem se stal fakt, že když hráči zapojí alespoň desetinu (někteří musí pětinu) svého intelektuálního potenciálu, jsou schopni i plnit taktické pokyny udělené před zápasem a pohybovat se v prostorech jim vymezených. Ale k zápasu.

Vyběhli jsme na soupeře inspirováni rugbyovou hakou Nového Zélandu s písničkou Ovčáci čtveráci a obzvláště Pavel Beneš při jejím zpěvu vypadal hrozivě. Tento song evidentně zabral a prvních patnáct minut bylo vyrovnaných. Hra se odehrávala především ve středu pole a šancí bylo na obou stranách jako cukráren na Sahaře. Žel nám nevyšel prostředek prvního poločasu.

V rychlém sledu jsme inkasovali dva góly, třetí těsně před pauzou, což nepřidá žádnému mužstvu, ani tak psychicky odolnému jako našemu. Ke konci půle jsme ale zvedli hlavy a po pěkné kombinaci se dostal ke koncovce Honza Fidler, ale hlavičkoval pouze do brankáře.

Vstup do druhé půle nám také nevyšel, po pár minutách jsme dostali čtvrtý gól a nejeden pastevec ze soupeřova pole čekal debakl. Nicméně jsme ale nesložili zbraně a snažili se stále hrát. Podařilo se nám vsítit i gól, kdy se parádně trefil z přímého kopu Pepa Hurka a zanedlouho s přispěním brankáře skóroval také Rožánek po přihrávce Paseky. Soupeř ale ihned kontroval a stav 5:2 opět nevěstil nic dobrého.

Krátce poté jsme zásluhou Kubíka snížili na 5:3. Ale to ještě z naší strany stále nebylo vše. Těsně před koncem jsme se po samostatném nájezdu Pepy Hurky dostali na dosah remíze, ale vyrovnat se nám již ve zbývajícím čase nepodařilo. Přesto hráči podali solidní výkon, za který se nemusí stydět. Doufejme, že v příštích zápasech přinese i nějaký bodový zisk.

Ovčáry - FC Tempo 5:4 (3:0)
Branky Tempa: Hurka 2, Rožánek, Kubík.
Tempo: Kuchař - Budák, Netušil, Valášek (46. Kubík), Roule - Beneš, Martínek, Hlavička, Rožánek (80. Morávek) - Fidler (65. Paseka), Hurka.