Ml. žáci A, turnaj Aritmy: FC Tempo - SK Střešovice 4:0

Autor: Patrik Šedo <patrik.sedo(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 11. 02. 2008

Tuto neděli, hodinu před polednem, za příjemného slunečného počasí nastoupili proti sobě dvě prvotřídní mužstva. Tempo ze skupiny A a Střešovice z B-éčka. Podle výsledků soupeře jsme tušili, že to nebude jednoduchý zápas a průběh prvního poločasu nám dal zapravdu. Soupeř kousal, kdykoliv jsme vytvořili jakoukoliv chybu, ovšem dobře fungující obrana a jistě chytající brankář nedala útočníkům soupeře šanci vyniknout.

Hrál se vcelku vyrovnaný zápas, hra se přelévala z jedné strany na druhou a čekalo se na chybu. Naši kluci trpělivě čekali na vážnější klopýtnutí soupeře, který k naší radosti ke konci poločasu větší chybu udělal a po hezké a rychlé kombinaci našich záložníků se dostal k míči vrátivší se Roman, který nejprve ukázal střešovické obraně záda se svým číslem 10 a pak nekompromisně trestal podél padajícího brankáře.

Do poločasu jsme byli ještě nesprávně zastaveni v brejku pro údajný ofsajd a nebyla uznána zcela regulérní branka Leoše, kdy soupeřův obránce zcela evidentně vykopával míč z branky za brankovou čárou. Po 35 minutovém poločase Tempo 1 a Střešovice 0.

Do druhé půle jsem překopal sestavu ve snaze oživit některé naše hráče a tento tah se mi vcelku podařil. Místy byly vidět pohledné kombinace, které na soupeře platily a padaly po nich hezké góly. Nejprve trestal po samostatném úniku Roman a posléze Kocina po přihrávce proti noze od Fandy Vencla. Další branku přidal kapitán Jirka Hendrich, který vystihl ne zrovna šťastný odkop střešovického gólmana a uklidil mu míč pro jistotu do branky.

Za zmínku ještě stojí některé loženky, které naši borci s přehledem spálili. Míra si krásně naběhl při rohu na hlavičku, všichni jsme už chtěli tleskat, ovšem Mireček zavřel oči a odhlavičkoval míč do nedalekého kempu Džbán:-) Další šanci malinko zazdil Fany Vencl, kdy ho krásně ke skórování vybídl Roman, ale Fáňa tak dlouho rozmýšlel, kterou nohou kopnout, až se rozmyslel a poslal míč k rohovému praporku.

Klady zápasu: všichni hráči dostali šanci hrát, všichni bojovali, naši hráči se nebojí prosadit se v soubojích 1:1.

Zápory zápasu: vytváříme spoustu nevynucených chyb (zpracování a přihrávky) a tím pomáháme soupeři...někteří hráči přehání sólování na úkor týmové souhry

Závěrem chci všem chlapců poděkovat za slušný, bojovný výkon a fotbalovou chuť hrát na max….ne vždy bylo vše provedeno bezchybně, ale od toho jsou přípravná utkání, abychom chyby zjistili dřív než v mistrovském utkání a mohli jsme s nimi něco udělat

FC Tempo – SK Střešovice 1911 4:0 (1:0)
Branky: Artemuk 2, Kocábek, Hendrich.
Tempo: Valenta - Kalina - Malý - Polívka - Babiar - Pecha - Hendrich – Geissler - Čerkašin - Linhart – Kocábek. Střídali: Artemuk, Vencl, Buryš, Stepanov, Solčány