Ml. žáci A, turnaj Meteoru: FC Tempo - H.Měcholupy 2:1

Autor: Patrik Šedo <patrik.sedo(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 19. 02. 2008

Ve druhém zápase nadstavbové části zimní ligy Meteoru jsme se utkali s mužstvem Horních Měcholup okupujícím v pražském přeboru 4. místo. Od první minuty jsme se snažili aktivní hrou donutit soupeře k chybám. Snaha našeho mužstva byla korunována velice důležitou brankou v 7. minutě utkání, kdy po střele Leoše dorážel skvěle hrající kapitán mužstva Vojta Cahyna, který tentokrát nehájil naši svatyni, ale hrál na postu středního tvořivého záložníka (své role se zhostil na výbornou).

Po první brance jsem očekával klidnější projev, ovšem chyba lávky, přesnost našich přihrávek se nám vytrácela a soupeř mohl ukázat, co v něm je. Hra se opticky vyrovnala a docházelo k přelévání hry z jedné strany na druhou. V 15. minutě při závaru před naším vápnem rozhodčí daroval soupeři přímý volný kop po faulu, který viděl jedině on sám. Ani trenér soupeře netušil, co se děje, ale pochvalně mručel, že chlapec, který přímák půjde kopnout, se v obdobných situacích nemýlí a měl pravdu - 1:1.

Tato pěkná branka nás do kolen nepoložila a chlapci řádně šlápli do pedálů a svým pohybem nutili hornoměcholupské k faulům, ovšem naše přímé kopy v podání Máry nebyly správně zacílené.

Ve 25. minutě si po naší pěkné kombinaci zahrál ve vápně obránce soupeře košíkovou a pan sudí nekompromisně ukázal…. Ano, vytušili jste správně...kopal se pokutový kop, který skvěle umístil Linhy, ani ten se většinou nemýlí - 2:1.

Za zmínku pak ještě stojí 29. minuta prvního poločasu a pěkná pumelice Kuby Babiara z úctyhodných 22 metrů, kterou prověřil pozornost a dovednosti čapájeva z Měcholup...byl připraven.

Do druhého dějství jsme nastoupili s chutí hrát líbivý fotbal a to se nám za přispění soupeře vcelku dařilo. Běžela 40. minuta a po jedné takové vydařené akci si do vápna naběhl Vojta, dostal míč do nohy a na hranici penalty byl zezadu nekompromisně a nečistě odejmut od míče...píšťalka rozhodčího ovšem zůstala hluchá. Tento počin rozhodčího byl nepochopitelný pro všechny přítomné, a proto na dotyčného apeluji, nehazardujte prosím se zdravím dětí, pane kolego...děkuji.

Možnost stát se slavnou a uznávanou hvězdou týmu hned v prvním zápase za Á-čko měla dvakrát za sebou (45. a 50. minuta zápasu) posila z mladších žáků B Martin Maliňák, ale šancí se lekl a nechal gólmana Měcholup vyniknout. Nevadí, učený z nebe nespadl, co však shledávám pozitivním příslibem, že se do takových šancí dokáže dostat, nebojí se hrát, takže pokud budeme potřebovat, víme, koho z B-týmu povolat.

V 55. minutě dostali naši hoši příležitost zahrávat standardku, k exekuci se postavil Linhy, ale jeho přímáček nenašel nikoho z našich ani 3 tyče.

Za předvedený výkon všem chlapcům děkuji, ale výsledek nepřeceňuji, obě mužstva nehrála v plné síle a bylo by zajímavé změřit síly v plné palbě! Jinak stále máme na čem pracovat:-)

FC Tempo – SK Horní Měcholupy 1911 2:1 (2:1)
Branky: Cahyna, Linhart.
Tempo: Valenta - Kalina - Pecha, Holko - Babiar, Buryš, Cahyna, Geissler, Čerkašin - Linhart, Maliňák. Střídali: Stepanov, Hanzlík