Ml. přípravka A: Zlato uniklo víc než těsně

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 02. 03. 2008

Turnaj hráčů ročníku 1999 pořádaný domácím FC Tempo si to opravdu vybral. Tedy alespoň počasí si vybral mírou vrchovatou. Během dopoledne se vystřídaly snad všechny známé přírodní úkazy. Slunce, vítr, déšť, bouřka, duha i kroupy si to dnes namířily na naše hlavy.

Hrálo se na umělé trávě. Dostavit se mělo celkem 6 týmů včetně domácích. Tým Dobřejovic se omluvil v půl osmé ráno pro marodku...Následovala úprava hracích časů a doby zápasu. Hrálo se 2x 10 minut.

V tradiční šatně číslo 3 se naši hráči sešli v 8:30, aby vyslechli taktické pokyny trenéra Hozáka a jeho asistentů. Rozdaly se dresy a v 9:20 nás čekal první soupeř z Horních Měcholup. S těmito hráči se celkem často potkáváme na různých turnajích, a tak pro nás jejich ofenzívní hra není ničím novým.

V první části hry nás zaskočili rychlými protiútoky, naštěstí však z tohoto mráčku nezapršelo. Zato z oblohy začaly padat mraky vody. Hra se tím značně zpomalila a utrpěla na kvalitě. První branka padla po chytré teči Robina Šebka (Šeby). Vedli jsme tedy šťastně 1:0. Pak se ještě do poločasu trefil Matěj Buzek. Stav 2:0 byl pro naše úvodní utkání příznivý. Po odehraných šesti minutách začalo pravé peklo. Zahřmělo a na hlavy našich borců se začaly valit z nebe kroupy. Po chvilce prudkého deště a krup rozhodčí ukončil zápas a my jsme se jali utéci do vyhřátých šaten. Čekali jsme, až déšť ustane. Stalo se tak po asi půlhodině. Sice ještě mírně pršelo, ale zápas jsme už dohráli. Šeba vsítil ještě dvě branky, a tak nám zajistil první tři body.

Dalším soupeřem nám byli hráči Krče. O tomto remízovém zápase lze říci, že rozhodl o našem konečném pořadí. Několik promarněných šancí vstřelit branku nás opravdu mrzí.

To s hráči Vršovic to bylo jiné. Počáteční rozpaky jsme překonali a Koubis si proti Vršovicím vystřílel svůj hattrick. Výsledek 3:0 a tři body byly doma.

Tak jako na minulém turnaji jsme se v posledním zápase utkali s hráči SK Kladno. Z odehraných zápasů bylo možné odtušit, že půjde nejen o prestižní záležitost, ale především o pořadí na turnaji. Kladenští totiž s Krčí remizovali 1:1 a na rozdíl od nás měli sice jednu branku ve své síti, ale také měli o jednu vstřelenou branku navíc. Zápas byl velmi aktivní. Obě strany si byly vědomy důležitosti okamžiku. Pro nás bylo jediným úkolem vyhrát. Jen to by nám zajistilo první příčku při stejném počtu bodů a vstřelených branek. Bohužel se nám to nezdařilo. Ani jedna strana neměla štěstí a branka nepadla.

O našem konečném druhém místě rozhodl počet vstřelených branek, Kladno mělo o jednu vstřelenou branku více.

Závěrem lze poznamenat, že turnaj zdárně skončil za slušného počasí. Orkán nazvaný poeticky Ema nenapáchal na Tempu žádné škody. Hráči se také nijak nezranili, a tak nelze než všem zúčastněným poděkovat za odevzdané výkony a někdy zase nashledanou.

Branky: Koubek a Šebek 3, Buzek.

Konečné pořadí: 1. Kladno, 2. FC Tempo, 3. Sparta Krč, 4. Horní Měcholupy, 5. Union Vršovice.