Ml. žáci A: FC Tempo - Tatran Sedlčany 3:3

Autor: Alexander Holko <aholko(at)seznam.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 03. 03. 2008

V zimním turnaji Meteoru naše mužstvo nastoupilo proti čtvrtému celku divize mladších žáků a začátek zápasu naznačoval, že poprvé naši hráči můžou odejít s nepořízenou. Řádění Emmy bylo vidět nejenom všude kolem nás, když nás hned před vstupem na stadion přivítala plechová střecha na zemi a polámané stromy kolem, ale i na hřišti. Soupeř využíval sílu větru k neustálé aktivitě na naši branku a naše mrtvá záloha nedokázala nic vymyslet a přenechala střed hřiště úplně soupeři.

K vedení soupeř přišel lehce, když po špatném odkopu Jantola soupeřův hráč promáchl nohou míč a upadl. Rozhodčí odpískal nepochopitelně penaltu. Tu s přehledem soupeř proměnil, ale nás to vykolejilo úplně. Po krátké přestávce nám soupeř v 15. min. zasadil další ránu, když soupeřova osmička využila sílu větru i sílu své nohy a krásnou střelou poslala soupeře do dvoubrankového vedení.

Najednou si kluci pomalu začali uvědomovat, že mají turnaj celkem dobře rozehraný a že to takhle dál nepůjde. Přes neustálé problémy v záloze jsme se dokázali dostávat do velkých šancí a soupeř si najednou začal uvědomovat, že i jemu hrozí nebezpečí. Ve 20. min. po rohu Hendricha vyskočil do souboje s brankářem Linhart a k vyraženému míči se dostal Pecha, který poslal míč poprvé za záda brankáře soupeře. Za další dvě minuty to již mohlo být 2:2, když Kocábek běžel sám na brankáře, ale situaci vyhodnotil špatně a jeho brzká střela minula branku. Vyrovnat mohl ještě o minutu později opět Pecha. Z těžké situace, kdy brankář soupeře vyběhl hluboko do pole a Mirek na pravé straně byl u míče dřív, poslal míč na branku, vítr odchýlil dráhu míče, který těsně minul prázdnou branku a vedle tyče skončil v autu.

V poločase byla hlavně záloha upozorněna, že její výkon vůbec neodpovídá tomu co umí a že je potřeba využívat podpory Emmy ke střelám na branku soupeře. Druhý poločas to byl fotbal již o něčem jiném. Naše hra se rapidně zlepšila a soupeřův brankář byl najednou nejzaměstnanějším klukem na hřišti. Našich šancí bylo najednou hodně, a tak jenom namátkou. Ve 34. min. na Hedrichův roh naskočil Linhart, ale míč hlavičkou poslal na nohu Pechy, který ze tří metrů pálil nad branku. Ve 36. min. Linhart Kocábkovi názorně ukázal jak se zakončuje v akci sám proti brankáři a míč umístnil do branky vedle vybíhajícího brankaře k pravé tyčce.

Ve 37. min. přímý kop Holka z vlastní poloviny nachází ve vápně soupeře Linharta, který svádí souboj s brankářem, kterému míč vypadl z náručí, ale Stepanov nebyl tak rychlý, aby míč poslal do sítě a soupeř mu míč odkopl. Ve 40. min. další přímý kop Holka z 30 metrů letí těsně kolem pravé šibenice. Běží 45. min a naši rychlou akci středem hřiště rozvíjí Kocábek, který nahrává nabíhajícímu Linhartovi a Honza posílá náš tým do vedení. Jenomže soupeř využívá v 50. min. neobsazenost svých hráčů a při otočeném autovém vhazování další dobrou střelou osmičky vyrovnává. V dalším průběhu se hraje hodně otevřeně, a tak nikdo si není jistým výsledkem. Naši kluci se snaží, aby vítězství bylo jejich, ale o to samé se snaží hlavně záloha soupeře, která opět přebírá otěže. Jenomže nás žene dopředu i Emma a tak v 52. min. se ve vápně zbavuje soupeře Hanzlík, ale z osmi metrů přestřeluje brankáře i branku. Již o minutu další závar před brankou soupeře z pravé strany může po hlavičkovém prodloužení od Hanzlíka postupovat sám na brankáře Pecha, ale šance se zalekne a místo toho míč posílá na střed, kde nakonec střílí Šafránek. Jeho střela je pro brankaře jenom jahůdka na dortu. Zato v 55. min. nám brankář spolykal celý dort. Ze vzdálenosti 30 metrů se jej opět snaží překonat Holko. Jeho střela má směr i razanci, ale zákrok brankaře posílá míč jenom do břevna a nabíhající kluci nejsou schopni míč poslat do sítě.

Tak toto byl zápas vůle. Kluci cítili křivdu, která na ně spadla po první brance a i ve znovu okleštěné sestavě se dokázali vzchopit a dovést zápas alespoň do remízy. Díky!

FC Tempo – Tatran Sedlčany 3:3 (1:2)
Branky: Linhart 2, Pecha.
Sestava: Geissler – Holko, Kalina, Jantol – Fencl – Pecha, Hendrich, Polívka, Šafránek – Linhart, Kocábek. Střídali: Stepanov, Hanzlík, Solčány.