Ml. přípravka C: Třetí příčka a odepřený nejlepší střelec

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 03. 2008

V neděli ráno 2.března jsme se vydali změřit své fotbalové síly na další halový turnaj, tentokrát až kousek za Hradec Králové. Sešlo se tady šest mužstev: FC Chotěboř, Tesla Pardubice, MFK Pardubice, FC Hradec Králové, AFK Chrudim a FC Tempo Praha. Hrálo se systémem každý s každým 1x18 min., 4+1 hráč.

V prvním zápase jsme změřili své síly s Chotěboří. Na rozkoukání to byl přijatelný soupeř. Od začátku jsme měli herní převahu. Ve druhé minutě si postavil míč k rohovému kopu Patrik Novotný.Ten našel dobře postaveného Zdendu Situ a ten přesnou přihrávkou na Martina Pytlíčka zařídili naše vedení 1:0. Vypadalo to slibně. Soupeř se nemohl dostat ze své poloviny hřiště ,a tak se čekalo na naše další vstřelené góly. Kluci si vytvořili spoustu šancí, ale vytoužený gól ne a ne padnout.

Do šance se dostali Martin Pytlíček a Viktor Kužel, ale už se nám gól vstřelit nepodařilo. Ve 12. minutě se přece jen soupeřovým útočníkům podařilo využít malého zaváhání v naší obraně a střelou pod břevno vyrovnat na 1:1. Určitě jsme si zasloužili vyhrát, ale chybělo přesné zakončení.

Ve druhém utkání na nás čekal tým MFK Pardubice. Vstup do tohoto utkání se nám vůbec nepovedl. Už po 7 sekundách jsme poprvé inkasovali. Vypadalo to, že utržíme debakl. Ve čtvrté minutě měl šanci Zdenda Sita, ale gól nepadl. Soupeř nás tlačil, ale kluci se nevzdávali a vzdorovali náporu. V desáté minutě se prokousával soupeřovou obranou dobře hrající Martin Žůrek, ale byl nedovoleně zastaven v pokutovém území. Byla nařízena penalta, na kterou se postavil faulovaný Martin. Nejprve trefil brankáře, ten vyrazil míč před sebe a Martin nekompromisně dorážel za jeho záda. Zápas se stával vyrovnanějším. Bohužel ve 12. minutě nastal obrat a zase jsme prohrávali 1:2. V 16. minutě soupeř ještě zvýšil na 1:3 a nebylo pochyb, že tento zápas prohrajeme. Nebyl by to Martin Žůrek, aby nebojoval do poslední vteřiny. Neúnavně "lítal" po celém hřišti a bojoval o každý míč. Při autovém vhazování našel Patrik Novotný uvolňujícího se Martina Žůrka a ten snížil na 2:3. Už to bylo veselejší, ale minuty neúprosně utíkaly. Infarktový závěr přišel, když opět Martin Žůrek našel lépe stojícího Viktora Kužela a ten v čase 0:02 krásnou střelou vyrovnával na 3:3.

V dalším zápase na nás čekal další tým Pardubic, tentokrát Tesla. Konečně se nám dařilo diktovat hru. Dařilo se nám herně i střelecky. Kluci si vytvořili spoustu šancí. Náš brankostroj otevřel opět Martin Žůrek a my vedli 1:0. V polovině zápasu dlouhým výkopem našel Matěj Heřmánek dobře se uvolnivšího Viktora Kužela a ten zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem ještě Zdenda Sita přihrál míč lépe pozičně postavenému Viktorovi a ten uzavřel účet na 3:0.

V předposledním zápase na nás čekal tým z Hradce Králové. Od začátku se zdálo, že to bude vyrovnaný boj. Hrálo se na obě strany. V šesté minutě se opět trefil Viktor Kužel, 1:0. Hrál se pohledný fotbal a oba brankáři předváděli svá umění. V 9. minutě se opět uvolnil výborně hrající Martin Žůrek a vedli jsme 2:0. V 11. minutě "úřadovala" dvojice Žůrek, Sita. Martin se dokázal prosadit proti třem bránícím hráčům a vystřelit na branku. Střela byla zblokována, ale ještě vše jistil nabíhající Zdenda a doklepnul do branky - 3:0.

Za tohoto stavu jsme přece jen polevili v obraně a nechali odpočívat Patrika a po 30 sekundách se soupeři podařilo překonat Matěje v brance. Ve 13. minutě jsme inkalovali podruhé a bylo na čase se ještě koncentrovat na hru. Ve 14. minutě zase uklidnil naše obavy o výsledek Martin Žůrek, kdy mu přihrával Dan Šejvl. Soupeři se podařilo ještě 21 sekund před koncem snížit na 4:3 a tímto výsledkem i utkání skončilo.

V posledním zápase jsme se utkali s AFK Chrudim. Bylo to mužstvo, které doposud neztratilo ani bod. Zřejmě mají v Chrudimi výživnější vodu, protože hráči byli poněkud vzrostlejší a výjimečně fotbalově nadaní na "svůj" věk. Začátek zápasu patřil našim barvám. Ve třetí minutě se opět trefil Martin Žůrek. Soupeř ale okamžitě po rozehrání vyrovnal. V 7. minutě přidal další branku do naší sítě a v 10. minutě jsme obdrželi třetí gól. Soupeř nás přehrával a trvalo to přesně 20 sekund a my prohrávali už 1:4. Do konce zápasu zbývalo 32 sekund a k míči se opět dostal výborně hrající Martin Žůrek, který dorážel odražený míč za brankářova záda. Utkání skončilo 2:4.

V konečném účtování jsme obsadili krásné třetí místo za první AFK Chrudim a druhým MFK Pardubice. Všichni kluci hráli výborně. Velká pochvala patří výborně hrajícímu Patriku Novotnému, který hrál svůj "velký" turnaj. Výborně bránil a přesnými rozehrávkami připravil nejednu gólovou příležitost.

Nejlepším střelcem turnaje se měl poprávu stát Martin Žůrek s 8 vstřelenými brankami, ale bohužel rozhodčí a pořadatelé se "rozhodli", že kluk z Prahy nemá na cenu nárok, a tak jeho góly byly připsány někomu jinému.

Poděkování patří i rodičům za podporu a povzbuzování a ochotu vstávat o víkendu v časných ranních hodinách a vydat se na tak dalekou cestu.

Sestava: Matěj Heřmánek, Tomáš Touška, Patrik Novotný, Luky Michl, Robík Palička, Viktor Kužel, Martin Žůrek, Dan Šejvl, Martin Pytlíček, Zdenda Sita, Jakub Škobis.