St. žáci A, turnaj Admiry: FC Tempo - Brandýs 4:2

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 08. 03. 2008

V předposledním utkání dlouhodobého zimního turnaje Admiry jsme nastoupili proti velice zdatnému soupeři z Brandýsa nad Labem hrajícího 1.A.třídu. Situace našeho mužstva se začala komplikovat již od pátku, kdy postupně onemocněli tři hráči, proto jsem narychlo povolal Herdegena z B mužstva, který byl nejblíž dostupný, dále P.Petráka a po téměř tříměsíční pauze nastoupil na poločas Štech.

Utkání mělo od samého začátku patřičný náboj a bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché. Taktika soupeře byla stejná jako v posledních zápasech - eliminovat drtivou sílu útočné dvojice Hnata a Horna. Bohužel některé pokusy bylo možno kvalifikovat na hranici únosnosti.

Ve 12. minutě se uvolnil soupeřův hráč a střelou zdálky překvapil nepřipraveného brankáře Yusypa a prohráváme 0:1. Inkasovaná branka nás lehce zaskočila, přesto několikrát nebezpečně ohrožujeme soupeřovu branku, bohužel bez brankového efektu. Soupeř nezůstává pozadu. Ve 30.minutě se uvolnil Horn a důležitou brankou do šatny vyrovnává na 1:1.

Do druhého poločasu vstupujeme aktivně a ve 38. minutě se ujímáme opět Hornovou brankou vedení 2:1. Ovšem ve 48. minutě fauluje střídající Herdegen v pokutovém území a soupeř po nařízené penaltě vyrovnává na 2:2. V 50. minutě zahrává Stejskal rohový kop a nachází před brankou Hnata, který nádhernou hlavou upravuje na 3:2. Totožná situace se opakuje o čtyři minuty později, kdy po rohu Stejskala přidává hlavou čtvrtou branku Lehký, který jinak dnes neměl svůj den. Velice důležité momenty, kdy se nám v tak důležitém utkání podařilo takto zakončit, protože přes soupeřovy narostlé obránce to šlo velice těžko.

Závěrem:z mého pohledu z obou stran vynikající utkání, které mělo patřičný náboj a vysokou herní aktivitu a řekl bych, že bylo asi nejhezčí svou dramatičností a rychlostí a určitě i podle ohlasů po zápase muselo uspokojit všechny přihlížející diváky. Samozřejmě, že jsem dobře viděl i některé vážné herní nedostatky jednotlivců a to zejména v defenzivě, která ovšem hrála v netradičním složení. Na druhou stranu jsme dnes hráli s obrovským nasazením až do poslední minuty utkání a kluci fakt dřeli do posledních sil a hráli s úplně jinou chutí než před týdnem. Beru v potaz, že jsem dnes nemohl určit optimální sestavu, která byla částečně vzdálená té, kterou jsem připravoval na dnešní zápas.O to víc si cením vydřeného vítězství a klukům za předvedený výkon děkuji. V neposlední řadě musím dnes poděkovat rodičům za vynikající atmosféru,kterou klukům vytvořili a hnali je kupředu narozdíl od nevydařeného utkání s Bohemians Praha. V posledním veledůležitém utkání nastoupíme za týden v sobotu proti celku Říčan a opět to bude fuška!

FC Tempo - Brandýs nad Labem 4:2 (1:1)
Branky Tempa: 30. a 38. Horn, 50. Hnat, 54. Lehký
Tempo: Yusyp (31. Žurav) - Lehký, Stejskal, Lacina, P.Petrák, Štech (31. Herdegen), E.Čech, Sehnoutka, Hájek, Hnat, Horn.