Muži A: FC Zličín - FC Tempo 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 09. 03. 2008

V prvním mistrovském utkání Tempo odjelo se Zličína s prázdnou, soupeř nám oplatil navlas stejnou porážku z posledního podzimního kola. Za výkon v prvním poločase je prohra bohužel zasloužená, tým se čtyřmi novými hráči byl zbytečně nervózní, chyběla kloudná fotbalová akce, jedinou šancí byla neuskutečněná dorážka Netušila po Martínkově trestném kopu. Ve druhé půli se hra výrazně zlepšila, přibylo i šancí, ale na víc než snížení na 2:1 to nestačilo.

FC Zličín - FC Tempo 2:1 (2:0)
Branky: 20. Hrechko, 39. Zbožínek - 65. Beneš.
Rozhodčí: Formánek - Tikal, Kubíček. ŽK: Janíček, Valoušek, Hrechko - Netušil, Beránek, Hurka, Fidler, Martínek, Beneš. ČK: 86. Martínek (Tempo). Diváků: 90.
FC Zličín: Vrána - Daněk, Sigan, Klíma - Roubíček - Valoušek, I. Merta, Janíček, Skála - Hrechko, Zbožínek (70. Urban).
FC Tempo: Kuchař - Beránek (86. Budák), Vrba, Netušil (73. Dedek), Roule (46. Komorník) - Beneš, Martínek, Hurka, Rožánek, Žalud - Fidler.

Na zličínské umělce začala obě mužstva velmi opatrně a dlouhé minuty se nic vážného nedělo. Až ve 12. minutě domácí Zbožínek hledal svého kolegu v útoku Hrechka, ten ale na míč nedosáhl. Za dvě minuty rozehráli hosté Martínkem přímý kop, ale Netušil centrovaný míč nezkrotil. V 19. minutě domácí Valoušek vyhrál hlavičkový souboj a pohotovou střelu I. Merty musel Kuchař konečky prstů vytáhnout nad břevno. Za minutu už Kuchař kapituloval. Opět vyhrál hlavičkový souboj Valoušek a Hrechko si v nabídnuté šanci poradil a poslal míč za záda Kuchaře.

V těchto fázích zápasu měli domácí jasně navrch. Zbožínek svou šanci po přiťuknutí I. Merty ještě nevyužil, ale ve 39.minutě poslal domácí Sigan dlouhý pas na Hrechka, ten si poradil s neuvěřitelně váhající dvojicí Netušil - Roule, a nezištně naservíroval míč Zbožínkovi. Ten už jen trefil volnou branku. Vzápětí Hrechkovu ránu likvidoval s vypětím Kuchař.

Po přestávce začali aktivněji hosté, ale Martínkův pokus byl hodně nepřesný. Vzápětí domácí golman Vrána hasil požár před dotírajícím Benešem. Z několika standardních situací hrozilo před oběma brankami, ale skore se neměnilo. Až v 61. minutě se nečekaně před Vránou ocitl volný Fidler, ale na domácího golmana tečí nevyzrál. Když v 64. minutě domácí velkou šanci nevyužili a I. Merta přehodil Kuchaře i jeho branku, přišel trest. Fidler vybojoval míč, posunul jej na levou stranu na Beránka a ten našel nabíhajícího Beneše, který už v zakončení nezaváhal - 2:1.

Snahu hostů po vyrovnání zbrzdil nesmyslně Martínek, kterému utekl míč do zámezí a ač měl žlutou kartu, nakopl stojánek s náhradními míči. Následovala druhá žlutá a červená. V hektickém závěru mohli domácí z brejkových šancí přidat rozhodující branku, ale situace v přečíslení nedokázali vyřešit.

Petr Dedek (FC Tempo Praha): Rozhodla první půle, kdy jsme se báli běhat a přihrát si míč. Soupeř dal dva góly po našich velkých chybách. V kabině jsme si to vyříkali, zlepšilo se to, ale po kontaktním gólu už bylo málo času s tím něco udělat.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Hodně důležitý zápas jsme nakonec zvládli. Začalo to křečovitě, ale pak jsme se dostali do hry a přišly i dva góly. Po přestávce jsme nepochopitelně vyklidili pole a soupeře vrátili do hry. V závěru jsme měli řadu šancí, ale řešili jsme to špatně a nakonec jsme museli o vítězství bojovat až do konce. V tomto zápase byly důležité body a ne fotbalová krása.