Předpřípravka na Spartě ostudu neudělala

Autor: Petr Dedek st. <dp(at)autoklice.cz>, Téma: Fotbalová školka, Vydáno dne: 15. 03. 2008

V krásném prostředí strahovského areálu Sparty - v nafukovačce na umělé trávě, sehráli kluci svůj první jarní zápas na větším hřišti, s většími bránami, ve větším počtu (5+1) než byli zvyklí z halových turnajů. První dvacetiminutovku jsme dokonce vyhráli 1:0, pak se projevila zřejmě větší touha po vítězství ze strany našich hostitelů – 2.třetina 0:4, v závěrečné části jsme opět zabrali a smírně dokončili utkání remízovou 3. třetinou – 2:2. Celkově sice prohra 3:6, ale vzhledem ke složení našeho mužstva – v sestavě dva kluci dokonce o rok mladší - žádný propadák.

Ba naopak, všichni bojovali, disciplinovaně a pozorně plnili úkoly. Střídání působilo secvičeným dojmem, skoro žádné zmatky, přestože naše "střídačka" byla pouze čtyřčlenná – Sparta měla 3 pětky. Všichni bez výjimky přistoupili ke hře velmi zodpovědně, s maximálním nasazením a zasluhují velkou pochvalu.

Tento přátelák určitě splnil účel a vydal za několik tréninků. Kombinační hra sice k vidění nebyla, ale to vše zcela jistě přijde. Trvá tradiční problém s výkopy či výhozy brankářů, přestože si tuto pozici postupně vyzkoušeli tři kluci.

AC Sparta Praha - FC Tempo Praha 6:3 (0:1, 4:0, 2:2)
Branky Tempa: Jakub Havlíček 2, Martin Škoda.
Tempo: Martin Škoda, Vojta Kučera, Tonda Kinský, Artur Fryš, David Martínek, Šimon Bouma, Jakub Havlíček, Dominik Mareš, Pavel Šenk, Oto Vavrek.