St. žáci A, turnaj Admiry: FC Tempo - FK Říčany 4:3

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 17. 03. 2008

K poslednímu devátému zápasu zimního turnaje Admiry jsme nastoupili proti celku FK Říčany, který hraje 1.A.třídu. Museli jsme zvítězit a čekat na výsledek utkání Bohemians Praha - Admira. Po vítězství Bohemians jsme tak na turnaji obsadili 2. místo při rovnosti bodů ale s horším vzájemným zápasem.

Do utkání jsme vstoupili skvěle a ve 30. sekundě vedeme brankou Hnata 1:0. Soupeř v 11.minutě vyrovnává na 1:1. Ve 13.minutě se ovšem ujímá vedení 2:1. V 15. minutě zahrál soupeř v pokutovém území rukou a rozhodčí nařizuje pokutový kop, ale Stejskal se trefuje přímo do náruče brankáře Říčan. Celý první poločas hrajeme vlažně a kluci jakoby se hledali, několikrát máme štěstí při nebezpečných výpadech soupeře. Poločas prohráváme 1:2.

Po důrazných slovech o přestávce vstupujeme do druhého dějství. Do 43. minuty se toho moc neděje a soupeř stále nebezpečně hrozí. Stále se hraje v rychlém tempu a fyzicky máme navrch. Ve 43. minutě vyrovnává krásnou brankou Hájek a o minutu později přidává vedoucí branku Horn. V těchto okamžicích soupeře dostáváme pod tlak, ale nedaří se nám to vyjádřit gólově. Naopak soupeř v 54. minutě vyrovnává na 3:3. Do konce utkání se snažíme utkání zvrátit a v čase 61:28 se to podařilo Hnatovi po závaru před soupeřovou brankou. O 20 sekun později utkání končí.

I když výkon opět nebyl vynikajicí, tak se opět projevila síla kolektivu a touha hrát naplno do posledních okamžiků utkání.

Závěrem: turnaj se nám určitě vydařil, získali jsme skalp přeborového týmu a několika týmů hrajících první třídu. Většina hráčů je velice dobře připravena po fyzické stránce, což bylo vidět v několika zápasech. Ze všech týmů jsme měli zdaleka nejlepší skóre z devíti zápasů 49:11, první Bohemians Praha 18:3. Obsadili jsme prvních pět míst v tabulce střelců - Hnat 15, Horn 11, Stejskal 7, Hájek 6 a Mašek 5 branek. Patrick Hnat převezme 27.3.08 v 17.00 na Admiře cenu pro nejlepšího střelce, takže nás může mrzet jediné zaváhání s Bohemians a remiza s Admirou. Na základě odehraných zápasů se jarní soupiska hráčů A mužstva starších žáků uzavře příští týden po pohovorech s jednotlivými hráči.

Z mužstva jsem v prosinci vyřadil z disciplinárních důvodů Jirsáka, dále ukončil členství M. Petrák a do konce sezony M. Novák ze zdravotních důvodů. Štech byl nemocen více jak tři měsíce a dlouhodobě po zranění v říjnu je stále mimo brankář Varecha, proto jsem využíval pomoci hráčů B mužstva - Houšky,Yusypa a P.Petráka, za což jim děkuji. Generální zkouška na jarní část sezony nás čeká jako již tradičně ve čtvrtek 20.3.08 od 12:00 hod. s celkem Slavoje Podolí.

FC Tempo - FK Říčany 4:3 (1:2)
Branky Tempa: 1. a 60.+2. Hnat, 44. Hájek, 45. Horn.
Tempo: Yusyp - Lehký, E.Čech, Lacina, Houška (48. P. Petrák), Stejskal, Mašek, Sehnoutka, Hájek - Hnat, Horn. Připraveni: Žurav, Štech.