Ml. dorost, turnaj Loko: Střížkov - FC Tempo 3:1

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 19. 03. 2008

K poslednímu zápasu na turnaji Loko jsme se scházeli v brzkou ranní hodinu, t.j. deset hodin, tak, že 35 minut před výkopem nás bylo třináct, ovšem bez brankářů. Kryštof byl nemocen a Jirka podlehl momentální indispozici. Do branky se odhodlaně postavil Ondra Šulc a podal svůj nejlepší výkon na zimním turnaji. Zřejmě chtěl, aby se na Jirku zapomnělo a do branky patří on. Sestava byla jiná než v minulém zápase a hra ku prospěchu taky.

Na Střížkov jsme se od začátku vrhli a opanovali hřiště. První varování přišlo z kopaček Marka Bendy, jehož střela skončila na břevně. I nadále jsme si vytvářeli šance a kluci měli chuť hrát. Naše převaha však nebyla vyjádřena brankami, ba právě naopak. Polevili jsme a soupeř se dostal do hry. Po přímočaré akci po pravé straně a centru do šestnáctky se ujal vedení. Za stavu 0:1 jsme odcházeli do šaten.

O přestávce vládla v šatně navzdory vedení soupeře dobrá nálada, a ta se projevila i ve vstupu do druhého poločasu. Byli jsme aktivní a snažili se o vyrovnání. Poruce soupeře jsme měli možnost pokutového kopu, leč Marek nabídnutou možnost nevyužil. Přesto jsme chvíli na to vyrovnali Štěpánem. Hra pak byla vyrovnaná a soupeř se svou snahou o dlouhé pasy nemohl prosadit. Až přišel dlouhý pas, který do té doby velmi dobře hrající Selichar podcenil a soupeř sólo na Ondru proměnil. Kluci se nepoložili a nadále se snažili o vyrovnání. Leč šance Procházky zůstaly nevyužity a soupeři se podařilo do naší otevřenější obrany vsítit třetí gól.

Přes prohru 1:3 jsme podali svůj nejlepší výkon ve finálové skupině. Lze jen litovat, že tak bojovně a fotbalově nehrají kluci častěji. Je to však odraz nepříliš vydařené zimní přípravy, kdy účast na trénincích byla špatná. Snad s příchodem jara a přechodu na travnaté hřiště začnou hráči poctivě chodit na tréninky a podávat výkony odpovídající jejich schopnostem.