St. žáci A, příprava: Slavoj Podolí - FC Tempo 2:5

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 21. 03. 2008

V posledním přípravném utkání před nástupem do jarní části soutěže jsme nastoupili, jako již tradičně, proti celku Slavoje Podolí hrajicímu I. třídu. Do utkání jsme vstoupili mdle a silně jsme zaspali začátek utkání, i když ve 2. minutě se dostal do šance Sehnoutka, jeho střela ovšem končí na břevně. Potvrdilo se známe nedáš - dostaneš. Soupeř se ujímá ve 2. minutě vedení po chybě obránce Lehkého a když se v 7. minutě utkání dopouští další chyby obránce Stejskal, prohráváme 2:0.

Ve 12. minutě se podařilo Sehnoutkovi po krásné brance snížit na 2:1. Od té chvíle se začíná hra vyrovnávat, soupeř je nebezpečnější před naší brankou. Naše aktivita v ofenzivě je ovšem mizivá a komplikovaná, nehrajeme kolektivně, ale příliš individualisticky.

Do druhého poločasu vstupujeme s větší chutí, jsme důraznější a přebíráme iniciativu. Hned ve 36. minutě vyrovnává Hnat na 2:2. V 39. minutě se ve skrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval Štech a zvyšuje na 3:2. Naše hra se stále zlepšuje a ve ve 45. minutě zvyšuje Sehnoutka na 4:2. Stále soupeře tlačíme z čehož v 56. minutě upravuje Hnat na krásných 5:2.

"Generálka nám vyšla, opět se nám podařilo zvrátit nepříznivý výsledek a bojovat až do konce," řekl po utkání trenér Ivo Flaks.

Na čem je potřeba ještě zapracovat před začátkem soutěže?
V posledních dnech před ostrým startem se musíme soustředit na odstranění poměrně vážných chyb v defenzivní činnosti i za cenu toho, že některé stálice budou sedět na lavičce.

Komu se generálka vyvedla a jak bude vypadat mužstvo v jarní části?
Hráčem dnešního utkání byl z mého pohledu Kája Sehnoutka, který podal výborný výkon. Oba brankáři též nezklamali. Na základě proběhlé zimní přípravy jsem pro jarní část soutěže mužstva starších žáků A nominoval tyto hráče:
brankáři: Žurav a Yusyp
obránci: Lehký, Stejskal, E. Čech, Lacina, Petrák P., Houška, Štech
záložníci: Mašek, Sehnoutka, Hájek, Škopek
útočníci: Hnat a Horn.

S jakým cílem vstupujete do jarní části?
Cíl pro pro jaro je jednoznačný, udržet osmibodový náskok, a zajistit si tak postup do 1.třídy. Jakýkoliv jiný výsledek bych považoval za obrovský neúspěch!

Slavoj Podolí - FC Tempo 2:5 (2:1)
Branky Tempa: 12. a 45. Sehnoutka, 36. a 56. Hnat, 39. Štech.
Tempo:Yusyp (36. Žurav) - Lehký, Lacina, Stejskal, P. Petrák, Štech, Mašek, Sehnoutka, Hájek, Hnat, Horn (55. D. Dvořák).