Muži A: FSC Libuš - FC Tempo 3:0

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 03. 2008

Nelichotivou jarní bilanci prodloužilo Tempo na neutrálním hřišti Kačerova v duelu s "domácí" Libuší. Po nedůrazném výkonu plném výrazných individuálních chyb prohrálo 0:3 a připsalo si třetí jarní prohru. V poli sice bylo Tempo lepší, ale do koncovky se dostalo pramálo a Libuši k vítězství stačil velmi průměrný výkon. Sobotní domácí zápas s Hájemi se bohužel musí začít řadit do kategorie existenčních.

FSC Libuš - FC Tempo 3:0 (2:0)
Branky: 15. Stratil, 45+1. Fekete, 79. Králík.
Rozhodčí: Severýn - Záruba, Petrášek. ŽK: Vičík, M. Hrdlička, Stratil - Netušil, Rožánek, Beneš. ČK: 60. Stratil (Libuš). Diváků: 50.
Libuš: Šindelka - V. Hrdlička (85. Šídlo) - Brabec, Vičík, Klíma (35. Keller) - Králík, Maňák, M. Hrdlička, Nosek (81. Pavlů) - Fekete, Stratil.
FC Tempo: Tala - Komorník (85. Roule), Malíček (46. Rožánek), Netušil, Beránek - Beneš, Martínek (71. Dedek), Hurka, Hlavička, Žalud - Fidler.

Zápas začal oboustranně opatrně, ale po čtvrthodině hry dostal zápas náboj. Václav Hrdlička rozehrál z levé strany přímý kop, Tala míč jen vyrazil přímo k nohám Stratila a ten jej pohotově uklidil do sítě. Hosté odpověděli dvěma akcemi Beneše, ale ani jednu Fidler nezakončil. Ve 29. minutě zahrávali domácí další přímý kop a tentokrát střílel Stratil jen do boční sítě. Ve 34. minutě mohlo být vyrovnáno. Beneš zatáhl další akci po pravé straně a jeho centr usměrnil Brabec těsně nad břevno vlastní branky. Minutu před přestávkou rozehrál přímý kop hostující Martínek a Netušil hlavičkoval těsně vedle branky. Přišlo nastavení prvního poločasu, za šestnáctkou se napřáhl Fekete a obstřelil Talu - 2:0.

Další důležitý okamžik zápasu přišel po hodině hry. Stratil si po neodpískaném faulu pustil pusu na špacír a sudí Severýn si to nenechal líbit a poslal domácího kanonýra do kabin. Hosté vycítili šanci a proti oslabenému soupeři přidali na aktivitě. V 62. minutě po uličce Komorník pálil v jasné šanci Žalud, ale Šindelka míč vyrazil. V 68. minutě Fidlerovu hlavičku Šindelka jen vyrazil, ale Žalud se k dorážce nedostal. V době největšího tlaku hostů chyboval Komorník a Králík přidal třetí branku domácích. Zápas už se dohrál jen z povinnosti.

Petr Dedek (FC Tempo): Domácí vyhráli zaslouženě. Mezi šestnáctkami to bylo vyrovnané, ale ve vápně nám chyběla odvaha, narozdíl od domácích. Máme moc hodné mužstvo. Dneska jsme si bodovat nezasloužili.

Zdeněk Hruška (FSC Libuš: Mohlo to být jasné, ale po vyloučení Stratila mohly přijít komplikace. Naštěstí jsme přidali třetí gól a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.