Muži A: FC Tempo - FC Háje JM 2:4

Autor: Jiří Trunečka <jiri.trunecka(at)volny.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 31. 03. 2008

Tempo poprvé na jaře nastoupilo na domácí trávě, ale ani ta kýžené body nepřinesla. Ztratili jsme všechny body v duelu s posledním týmem tabulky a situace je vážná. Háje se dostaly rychle do dvougólového vedení, Tempo stačilo srovnat, ale do kolen ho poslala zbytečná penalty deset minut před koncem zápasu.

FC Tempo - FC Háje JM 2:4 (1:2)
Branky: 21. Dedek, 58. Žalud - 9. Fedič, 15. Janoušek, 80. Hartman z penalty, 90+6. Jablonský.
Rozhodčí: Handl - Orálek, Linx. ŽK: Kuchař, Komorník - Janoušek, Jablonský. Diváků: 80.
FC Tempo: Kuchař - Budák, Vrba, Netušil, Roule (30. Komorník) - Martínek, Hlavička (81. Fidler), Hurka (73. Muoser), Žalud - Dedek, Rožánek.
Háje: Tlustý - Neumann, Hartman, Chrobák, Slabý - Pospíšil, Brož, (30. Ševčík, 90. Šplíchal), Janoušek, Ostrihoň - Štípek (63. Jablonský), Fedič.

V 9. minutě se z pravé strany prosadil Pospíšil, prostřelil Kuchaře, ale míč se odrazil od tyče a dobíhající Fedič už jej poslal do sítě. Za šest minut už to bylo 0:2. Po rychlé akci se dostal do koncovky Janoušek a obstřelil Kuchaře. Domácí po těchto úderech pomalu zvedali hlavu a ve 21. minutě se vrátili do zápasu. Po levé straně zatáhl akci Žalud a jeho prudkou přihrávku ve skluzu dorazil Dedek. Do přestávky už se skore neměnilo.

Po půli domácí dokázali dvoubrankové manko vymazat. V 58. minutě přišel dlouhý míč do šestnáctky, tam se k němu dostal Rožánek, přiklepl jej Žaludovi, který ho napálil přesně k tyči. Gól domácí nakopl a vynutili si mírnou převahu. Dlouhými auty a nakopávanými míči dostali obranu hostů pod tlak, ale bylo to bez větších šancí. Do té se naopak v 79.minutě dostali hosté, ale bez gólového efektu. Pak ale přišla akce Pospíšila, který se šikovně uvolnil ve vápně, byl faulován a pískala se penalta. Tu proměnil Hartman a hosté opět vedli. Marná snaha domácí alespoň o vyrovnání vzala za své v šesté minutě nastavení, kdy se prosadil Janoušek a definitivně upravil skore zápasu na 2:4.

Petr Sýkora (FC Háje): Dnes jsem strašně spokojený. Vyšel nám výborně vstup do zápasu a rychle jsme dali dva góly. Bohužel jsme dovolili domácím do přestávky snížit a pak i vyrovnat, když jsme nepokryli jejich dlouhý aut. Když jsme dali třetí gól z penalty, už jsme to zvládli a přidali ještě čtvrtý. Nebyl to moc pohledný fotbal, byl to hlavně boj. Myslím, že jsme byli přece jen fotbalovější a vyhráli zaslouženě.

Petr Dedek (FC Tempo): Zaspali jsme začátek. Pak jsme to horkotěžko doháněli, ale povedlo se. V době, kdy jsme si připravili několik slibných šancí to otočit, přišla zbytěčná penalta a pak už to bylo hodně hektické.