Ml. dorost: SK Union Vršovice - FC Tempo 3:1

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 01. 04. 2008

První zápas jarní části jsme odehráli na umělce ve Šterboholech. Začali jsme skvěle. Dobrým pohybem a aktivní hrou jsme se tlačili dopředu a po třech minutách jsme díky Danově střele levačkou vedli 1:0. Chvíli nato Balun hlavičkuje do břevna. Pak jsme však udělali chybu v obraně, Linhartovo přistrčení míče hlavou Macákovi šlapákem vypichuje soupeř a srovnává. To nás trochu srazilo a hra se vyrovnala. Balun běží po levé straně, France je na vápně sám, ale David si ukopává míč, což Dan komentuje slovy "Tý vole", za což dostává žlutou kartu. Pak je ve vápně sražen Benda, míč byl mimo souboj a kontakt soupeře s chrániči Marka jasně slyšitelný, ale hraje se dál. Další faul ve vápně na Máru je sice odpískaný, ale zahrává se mimo vápno. France se snaží překvapit brankáře po zemi, ale trefuje pouze zeď. Do půle stačí ještě Hlavík z trestňáku od středového kruhu napálit břevno.

Na začátku druhé půle se někteří hráči ještě nerozkoukali, kolmice dopředu a prohráváme 2:1. Za chvíli dlouhý míč z přímého kopu do našeho vápna, hlavička a 3:1. Kluci se nevzdávají, ale několik sporných výroků rozhodčího je vyvádí z míry. France je při pokusu o střelu faulován, na což reaguje: "Tak už něco pískej" a po druhé žluté opouští hřiště. Ztrátu parťáka nese těžce Benda a více než na hru se soustředí na debaty s rozhodčím. Protože již má jednu kartu, je raději střídán. Dále ale hrajeme aktivně, Nehasilovo sražení je přehlédnuto a faul na Baluna je, stejně jako v první půli na Bendu, posouzeno jako trestný kop z hranice vápna. David asi umí létat, když se ocitl na zemi o několik metrů dále, než byl faulován. Hlavík přestřeluje. Za zmínku ještě stojí tutovka, kterou měl po hrubici brankáře Tročil, ale míč se mu zamotal pod nohy. Zápas tak končí porážkou 1:3.

Ač nám rozhodčí upřel 4 penalty, zápas jsme si prohráli sami. Jednak chybami v obraně a jednak střeleckou nemohoucností a také nedisciplinovaností, kdy se zbytečně necháme rozhodit. Šancí jsme měli dost, jediný gól z nich je málo.

Vršovice – Tempo 3:1 (1:1)
Branka: France.
ČK: 62. France.
Tempo: Macák – Kvapil, Linhart, Selichar, Hlavík – Bečvář (53. Tročil), Benda (67. Přikryl), France, Procházka (20. Šulc) – Nehasil, Balun.