Muži B: Ruzyně - FC Tempo B 2:1

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 02. 04. 2008

Ve slunečné a teplé neděli jsme se sešli v hojném počtu v Ruzyni. Hřiště mělo pevnost náhradní přistávací plochy. Ale jinak jsme byli natěšeni, že oplatíme domácím porážku z podzimu, kdy jsme doma prohráli 0:1 gólem z penalty. Po našem počátečním náporu se hra vyrovnala. A ve 25. minutě domácí zahrávali volný kop. Vysoký centr se snášel mezi malé vápno a desítku. Jirka Krabička v hlavičkovém souboji trefil míč jen ramenem a ten se odrazil do klubka hráčů, aby zapadl vedle Pavla Dvořáka do sítě - 1:0. Těžko říci, kdo míč zasáhl poslední... Snad jen skouti z Juventusu viděli víc.

Benfika nehrála dobře. Míč nás neposlouchal a přihrávky taky nic moc. A tak ve 44. minutě přišel centr z pravé strany Ruzyně. Nikdo na něj nedošáhl, a tak jej Martin Albl poslal špičkou kopačky Pavlu Dvořákovi k rozehrání do branky. Bohužel do protipohybu brankáře a opravdu do branky - 2:0. Teď již pozorovatelé Juventusu věděli, odkud vítr fouká.

Druhá půle se celá odehrávala v naší režii. V 55. minutě Krabičkovu střelu ze třiceti metrů brankář domácích s námahou vyrazil, ale Honza Kovář bezpečně dorazil - 2:1. Dál jsme se tlačili k brance Ruzyně, ale střelecká impotence a pozorná obrana soupeře nám už nedovolila skórovat. Ztratili jsme tedy tři body. Ruzyně, podobně jako v podzimním utkání, hrála velmi dobře, i když jsme jí k bodům velmi pomohli my sami.

Ruzyně - FC Tempo B 2:1 (2:0)
Branky: vlastní 2 - J.Kovář.
Tempo: Dvořák P. - Albl, Krabička, Blümel, Morávek (25. Březina) - Černušák, Havel M. (46. Prokop), Klouda, Paseka - Šíma, Kovář J. (72. Hozák).