Ml. přípravka A: FK Újezd nad Lesy - FC Tempo 0:3

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 04. 2008

S novým bojovým pokřikem a nastříkanými hlavami vstoupila MPA na trávník doposud vedoucího celku tabulky FK Újezd nad Lesy. Po týdenním jarním soustředění v Roudnici nad Labem, které se stalo pro mnohé hráče a trenéry vítanou příležitostí jak stmelit kolektiv, to byl po odloženém zápase s Vyšehradem, první jarní mistrovský zápas. Borci MPA věděli, že soupeř z čela tabulky nebude doma rozdávat body zadarmo.

Sraz na Tempu byl již v 14:30, poněvadž při přesunu do Újezdu byl očekáván s nápor rekreacechtivých Pražanů. Zápas začal v 17:05. Hrálo se za dobrého bezvětrného počasí s trochou slunce.

Jak bývá zvykem, chvilku trvalo, než se hráči rozehřáli. Trenér Hozák motivoval borce, jak před zápasem, tak i v jeho průběhu. Kluci si postupně vytvářeli šance a dostávali soupeře pomaličku pod tlak. Prvních deset minut se obě strany oťukávaly a žádná ze stran se nedostala do vyložené brankové šance. Několik vydařených akcí bylo vidět po patnácti minutách hry, ve kterých se ocitli Koubis, Hozy, Šeba, Krtek (Obermajer). A právě tito útočníci byli nejčastěji vidět před soupeřovým gólmanem. Pak to přeci jen přišlo. Vytrvale zvyšující tlak našich hráčů donutil dělat zadáky Újezdu chyby, a tak přeci jen do konce poločasu inkasovali, kdy se přesnou střelou trefil ve 21. minutě hry Šeba.

O přestávce trenér Hozák udělil jen několik drobných taktických pokynů, ocenil aktivní hru a motivoval hráče na dalších 30 minut. Do druhé půle jsme tedy nastupovali s náskokem jedné branky. Očekávaný tlak soupeře na vyrovnání se nekonal. Naopak jsme to byli my, kdo se ujal taktovky zápasu a jednoznačně jsme soupeře přehrávali.

Hoši z Újezdu se také párkrát uvolnili a na branku si vystřelili, ale pozorný gólman Novotný si spolu s obránci poradili s nebezpečnými akcemi. Více šancí na naší straně, které by se daly nazvat vyložené, jsme však neproměnili. V 31. minutě trestal nádhernou střelou nepozorné zadáky soupeře Koubis a zvýšil tak náskok na 2:0 pro naše barvy. Netrvalo dlouho a dvě minuty po druhé brance se ještě gólově, šikovnou tečí, prosadil Hozy. Z toho už se do konce zápasu soupeř nevzpamatoval. Zasloužená výhra 3:0 ve prospěch MPA byla po zápase náležitě oceněna v šatně hlasitou muzikou a slovy pochvaly.

Jen tak dál hoši. Po dvanáctém kole jsme tak s 29 body na čele tabulky. Máme zápas k dobru (odloženo s Vyšehradem pro velkou marodku). Ohrozit nás může Slavia B (hraje zápas v neděli 6.4. na domácím hřišti s Motorletem), která má o tři body méně.

FK Újezd nad Lesy - FC Tempo 0:3 (0:1)
Branky: Šebek, Koubek, Hozák
Tempo: Novotný - Šebek, Hozák, Janský, Kopeš, Koubek, Obermajer, Obuškevič, Polívka, Soukup, Staněk.