Muži A: FC Přední Kopanina - FC Tempo 4:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 04. 2008

Domácí Kopanina byla jasným favoritem, ale neměla svůj den a Tempo dlouho sahalo po úspěšném výsledku. Naději zlomily až dvě branky domácích v samotném závěru utkání. Pátá porážka v řadě je víc než varující, v sobotu čeká na Tempo velmi důležitý duel s Aritmou.

FC Přední Kopanina - FC Tempo 4:1 (1:0)
Branky: 24. z penalty a 90. Strnadel, 70. Honetschläger, 87. Janda - 82. Hurka z penalty.
Rozhodčí: Obst - Šimšík, Izera. ŽK: Vyšata, Horák - Dedek, Hlavička, Žalud. Diváků: 75.
Kopanina: Králíček - Žáček, Honetschläger, Charvát, Horák - Truhlář (80. Verner), Hašek, Buzek, Vyšata (67. Janda) - Strnadel, Slanina (64. Nedvěd).
FC Tempo: Kuchař - Muoser, Vrba, Netušil, Budák (46. Komorník) - Beneš, Hlavička (80. Martínek), Hurka, Dedek, Žalud - Rožánek (46. Fidler).

První šance přišla až v 17. minutě překvapivě před brankou domácích. Na dlouhý pas Muosera nabíhal Rožánek, ale na míč nedosáhl. Pak se ke slovu dostali i domácí, ale Vyšata mířil mimo tyče. Přišla 23.minuta a Vrbův střet tělo na tělo s Truhlářem v šestnáctce hostů posoudil v průběhu celého utkání velmi tápající sudí Obst jako nedovolený a ukázal na bílý puntík. Nic nebylo platné, že asistent Šimšík signalizoval, že se jednalo o čistý souboj. K exekuci se připravil Strnadel a načal svou druhou gólovou stovku v dresu Kopaniny. Míč se odrazil od tyče do sítě a domácí vedli 1:0. Až do přestávky se toho na hřišti už moc nedělo.

Po přestávce hosté zamíchali sestavou a začali velmi aktivně. V 51. minutě se z levé strany tlačil do šance Fidler, ale s jeho slabou střelou si Králíček poradil. V 63. Hurka přiťukl míč benešovi a ten ve stoprocentní šanci selhal a pálil těsně vedle. Možná rozhodující okamžik zápasu. V těchto fázích hráli domácí špatně a hosté byli blízko vyrovnání. Přišla však 70. minuta a trestný kop domácích z pravé strany. Dedek nepokryl Honetschlägera a ten hlavou dal svůj premiérový gól v dresu Kopaniny. Když Fidler v další své šanci Králíčka nepřekonal, hosté se přece jen dočkali v 82.minutě. Přišla ruka ve vápně domácích a Hurka z penalty snížil.

Hosté vycítili šanci na vyrovnání, ale za pět minut bylo po ní. Strnadel vyhrál po rohu souboj v šestnáctce a na zadní tyči ve skluzu zasunul míč do sítě Janda. Krutý výsledek pro hosty uzavřel v poslední minutě Strnadel. Kuchař střelu neudržel, Komorník všemu jen přihlížel a Strnadel pohodlně dorazil. Vzhledem k průběhu zápasu je pro hosty porážka krutá.

Petr Dedek (FC Tempo): V poli to bylo celkem vyrovnané, ale nám chybí patřičný důraz ve vápně. Tam souboje prohráváme. Bylo to podobné jako na Libuši. Zbytečně jsme se nechali rozhodit i některými chybnými výroky rozhodčího. Výsledek je příliš krutý.

Pavel Mejdr (FC Přední Kopanina): Lepší výsledek, než předvedená hra. Trápili jsme se a zlomili to až v samotném závěru.