Ml. přípravka B: FC Tempo - Loko Vltavín 6:1

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 07. 04. 2008

Druhé jarní utkání 13. kola přivedlo na naše hřiště průběžně vedoucí mužstvo soutěže, Loko Vltavín. Důležitost tohoto zápasu a po právu označení "Zápas jara" podtrhoval fakt, že v případě jakékoliv ztráty našeho mužstva by soupeř výrazně upevnil své vedení v tabulce a naše šance na dotažení ve zbývajících zápasech by se jevila jako teoretická.

Navíc vzájemná bilance se soupeřem v průběhu zimních turnajů nebyla pro naše borce moc lichotivá. Do utkání nemohla nastoupit naše brankářská jednička, Martin Mišovič, ale Honza Šinárek ukázal, že i on umí podržet mužstvo a výrazně přispět k dobrým výsledkům. Kapitána Matěje Koubka (nejlepší hráč minulého utkání) doplnil Martin Obuškevič spolu s Petrem Blažkou a Robinem Šebkem.

Zápas začal za chladného počasí, kdy ale naštěstí nepršelo. Respekt ze soupeře podpořila i hráčka Loko Budilová, která o víc jak hlavu převyšovala naše kluky (nicméně start hráček ročníku 98 je povolen). Za mohutného povzbuzování diváků začal první poločas.

Kluci převzali aktivitu a snažili se důsledně bránit, napadat a hlavně podnikat rychlé útoky po stranách, kde byl nejnebezpečnější Matěj Koubek. Naše snažení přineslo dva rohy, ale z nich se nám nepodařilo ohrozit soupeřovu bránu. Pak přišel trest. Soupeř zahrával roh a střílený balón trestuhodně prolétl podél brány a trefil šťastně soupeře, od něhož se odrazil míč do naší prázdné brány. Zaspala celá naše obrana i Honza Šinárek, který si tím vybral slabší chvilku v tomto zápase a v 5. minutě prohráváme 0:1.

Trochu jsme se zalekli, že soupeř tím dostane křídla a my budeme mít velmi složitou úlohu otočit vývoj zápasu. Ale kluci odpověděli tím nejlepším způsobem. Hned z výkopu jsme se dostali před branku, kde soupeř zahrál na roh. Matěj Koubek kopnul míč přesně na volného Martina Obuškeviče, pro kterého nebyl problém uklidit balón do odkryté brány! V 6. minutě bylo srovnáno na 1:1.

Tím jsme se vrátili do hry a začali jsme zle zatápět obraně Loka. Po chvíli trefil Matěj Koubek tyč, kdy utekl dvěma bránícím hráčům soupeře. Hned vzápětí unikl po druhé straně Kryštof Tököly a přesně a tvrdě vystřelil na bránu. Brankář však jeho střelu vytlačil mimo tyče, ale jen přesně do míst, kde nabíhal Matěj Koubek a ten strhl skóre na naši stranu střelou do prázdné brány a v 10. minutě jsme se ujali vedení 2:1.

Tímto stavem se naštěstí kluci spíše povzbudili, než aby se uspokojili a dál se tlačili na dostřel brány Loka. Soupeř podnikal výpady, ale ty stihla vždy zadržet, dnes dobře hrající obrana (Blažka, Mašek, Holub a Dobiáš). To, že první poločas byl ve znamení důrazné střelby a napadání útočníky, se potvrdilo v 15. minutě. To v pohodě hrající Koubek opět zatáhl balón, tvrdě vystřelil a balón vypadl brankáři a kutálel se po brankové čáře, kde se pak přetlačovali dva obránci s Martinem Obuškevičem a Vojtou Soukupem, kdy jsme se nakonec radovali my, když Vojta vůlí dorval balón do sítě. Byla to taková klasická "trma-vrma" znamenající zvýšení na 3:1.

Hra se pak trochu vyrovnala a soupeř se začal tlačit k naší bráně. Při jednom z útoků se podařilo uniknout útočníkovi Loka našim obráncům, jenž se řítil sám na Šinárka. Ten zachoval chladnou hlavu a střelu tygřím skokem vyrazil na roh. Tímto perfektním zákrokem zamezil gólu, který by těsně před přestávkou znamenal komplikace pro další vývoj zápasu. Výsledek 3:1 vydržel do přestávky.

Po přestávce jsme šli na hřiště s cílem neinkasovat a pokračovat v útočné, nátlakové hře. Kluci splnili toto na jedničku. Aktivní hrou si vynutili faul na Koubka, který se ujal realizace přímého kopu. Jeho dalekonosná rána zapadla do brány v místech, kam brankář ani při nejlepší snaze dosáhnout nemohl. Hned ve 26. minutě zvyšujeme na 4:1.

To ale nebylo vše. Hned za minutu opět Matěj Koubek zahrával roh na zadní tyč, kde číhal nekrytý Robin Šebek a pohodlně k tyči zvyšuje na 5:1!

Než se soupeř vzpamatoval, už se valil další útok. Zápas byl v této chvíli již jednoznačně v naší režii. Ve 32. minutě opět spolupráce Koubek - Šebek, kdy po narážečce dává Koubek střílený centr na přední tyč a Robin Šebek ve skluzu trefuje šibenici brány, 6:1. Pikantní na tom je, že již před zápasem říkal v kabině, že dnes dá šibenici a dal!

Po tomto úžasném začátku druhé půlky byl čas na uvolnění, kluci více začali střídat, tempo zápasu trochu upadlo a hra se vyrovnala. Opět velmi dobře fungující obrana ve spolupráci se zálohou pochytávala všechny zárodky šancí soupeře, takže se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 40. minutě se předvedl střelec Tököly, kdy ranou k tyči natáhl brankáře, který konečky prstů, bohužel pro nás, stihl střelu vyrazit na roh. Byla to pohledná akce z obou stran.

Ve 45. minutě soupeř přece jen dosáhl gólu, nicméně nebyl uznán, protože padl po odpískání faulu na soupeřova hráče. Gól padl až v okamžiku, kdy všichni naši hráči "už nehráli", ale popravdě řečeno nejsem si jistý, jak by to dopadlo, pokud by odpískán faul nebyl a byla ponechaná výhoda. No, naštěstí, stále 6:1. Tímto výsledkem nakonec i celý zápas skončil.

Po zápase se kopaly tradiční pokutové kopy a je nutné pochválit naše hráče. Z třinácti kopaných penalt jsme jich proměnili celkem osm, kdy všechny byly velmi dobře kopnuté, dále jsme trefili jednou tyč a jen čtyři chytil brankář či letěly těsně vedle. Na druhé straně Honza Šinárek zlikvidoval celkem 7 penalt, takže i na tuto disciplínu jsme soupeře porazili.

Po hromovém pokřiku "Ci-gi-Ca-ga" následovala děkovačka divákům zakončená skokem plavmo od většiny hráčů. Nejlepšími hráči byli zvoleni, rodiči, Koubek, Obuškevič a Mašek. Nicméně je nutné udělit pochvalu všem třinácti klukům, kteří byli na hřišti a kde odevzdali maximum. Výsledek, hra i nasazení muselo potěšit nejenom nás, trenéry, rodiče, ale doufám i samotné kluky.