St. dorost: SK Horní Měcholupy - FC Tempo 11:2

Autor: Jiří Šulc <js.ejero(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 09. 04. 2008

V tomto utkání jsme byli, do 20 min. prvního poločasu, týmu z H.Měcholup vyrovnaným soupeřem. Kluci hráli pozorně v obraně i aktivně směrem dopředu. Podařilo se nám vstřelit regulérní branku, která nám bohužel nebyla uznána pro údajný ofsajd. Viděl ho asi jenom postranní rozhodčí. Postupem času začal přebírat iniciativu náš soupeř. Nevíme, zda to bylo způsobeno jen jeho kvalitou nebo i nemalým přispěním rozhodčích, to ale ať posoudí jejich svědomí. V dalším průběhu utkání se soupeři podařilo strhnout vedení na svou stranu a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Je škoda pro fotbal, že těchto branek náš soupeř nedosáhl jen po vynucených či nevynucených chybách naší obrany, ale např. po faulu na našeho brankáře v malém vápně nebo po při postrčení našeho hráče v pokutovém území, který po tomto zákroku zahrál rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. Poločas skočil hokejovým výsledkem, který se nám podařilo ještě v poslední minutě prvního poločasu snížit na 5:1.

O přestávce jsme se snažili kluky motivovat, aby toto, v podstatě rozhodnuté, utkání nevypustili a pokusili se výsledek zkorigovat. Jiskřička naděje svitla na začátku druhého poločasu, kdy v jeho úvodu hráli kluci opět slušně, ale J.Hurka stoprocentní šanci neproměnil a soupeř z protiútoku zvýšil na 6:1. Toto byl poslední pomyslný hřebíček do rakve tohoto utkání a většina kluků zápas vypustila. Utkání skončilo ostudným výsledkem 11:2. Mrzí nás, že kluci tímto způsobem utkání dohráli. Nevíme, jak se cítili oni na hřišti, ale nám na lavičce bylo trapně. Myslím, že se nejde jen vymlouvat na rozhodčí i když tým soupeře dovedli za ruku ke stavu 5:0, je třeba, aby se každý z kluků zamyslel, jestli odevzdává týmu, co v něm je.

SK Horní Měcholupy - FC Tempo 11:2 (5:1)
Branky Tempa: Podroužek, vlastní.
Tempo: Flaks (61. Macák) - Roule, Sopuch, J.Šulc, Ptáček (26. O.Šulc), Kučera, Podroužek, Sova, Balun (71. Horna), Hurka, Pechar.