St. přípravka B: FC Tempo B - Slavoj Vyšehrad B 5:1

Autor: Dita Hasmanová <hasmano(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 12. 04. 2008

Třetí kolo jarní části soutěže jsme hráli 11. dubna na domácí půdě proti Vyšehradu. Měli jsme jim co vracet z podzimu, kdy jsme na jejich hřišti prohráli těsně 0:1. Počasí nám přálo, tak jsme doufali, že i štěstěna bude na naší straně.

Hned úvod první půle se nám vydařil. Kluci zatlačili soupeře na jeho stranu a již ve 3. minutě otevíráme skóre zásluhou Adámka, který zužitkoval přihrávku Klajbla. Vůbec celá první půlka se klukům vyvedla. Měli jsme více ze hry, tlačili soupeře na jeho stranu a vytvořili si řadu šancí. Do jedné se v 11. minutě dostal Pecora. Vystřelil však jen do brankaře od něhož se míč odrazil a toho využil dobře reagující Kuriš, který se již nemýlil a poslal balon za záda soupeřova gólmana - 2:0. Ve 14. minutě mohl Vyšehrad snížit, když se jeho útočníkovi podařilo dostat za naši obranu, ale Píro pěkným zákrokem jeho snahu zastavil. První půle skončila 2:0.

Po úspěšné první půlce přišel však v úvodu druhé části útlum. Kluci se nechali zatlačit na naši stranu, málo běhali, hra byla podstatně pomalejší. Až přišel ve 37. minutě trest v podobě gólu, kterým Vyšehrad snížil na 2:1. Ještě chvíli jsme se spíše bránili, ale pak se kluci zase probrali a začali hrát jako v první půlce.

Posledních deset minut zápasu patřilo již jen nám. Nejprve se ve 46. minutě trefil Kuriš po přihrávce od Adámka - 3:1. Ve 48. minutě se Adámek dostal do soupeřova vápna, kde byl faulován. Následně se sám postavil k penaltě a s ledovým klidem ji umístil k pravé tyči - 4:1. Poslední gól zápasu dal v 50. minutě Slavíček po ukázkové akci s Kurišem.

Až na úvod druhé půle se klukům zápas vydařil. Pustili se do soupeře s velkou chutí a téměř nic mu nedarovali zadarmo. Výborně pracovalo duo záložníků Slavíček – Kuriš a v obraně Jelínek. Pochvala však patří všem za dobře odvedenou hru. Vítězstvím nad Vyšehradem jsme si upevnili pozici na druhém místě tabulky.

FC Tempo B – Slavoj Vyšehrad B 5:1 (2:0)
Branky Tempa: Adámek 2, Kuriš 2, Slavíček.
Tempo: Píro - Jelínek, Hlaváč, Adámek, Slavíček, Klajbl, Pecora, Kuriš, Löfler, Bureš.