Ml. přípravka A: FC Tempo - FK Viktoria Žižkov B 3:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 13. 04. 2008

Na 13. kolo mistrovské soutěže, z našeho pohledu, si naši hráči nechali nastříkat bojové barvy, červenou a žlutou. Tento předzápasový rituál nám doposud přinášel štěstí a tak nebylo důvodu nevěřit ve vítězství i tentokrát.

Sraz na domácím hřišti byl stanoven na 7:30. To proto, aby se kluci stačili zahřát na provozní teplotu. Počasí bylo nadmíru příznivé a tak lehký předzápasový trénink byl na místě. Trochu mokrá tráva mohla být spíš obtížná pro gólmany obou stran.

Zápas začal v 9 hodin za poměrně slušné účasti domácích diváků. Hoši z Viktorky měli samo sebou také své příznivce. Sluníčko svítilo a rozhodčí hvizdem své píšťalky zahájil pro nás důležitý zápas. Od počátku utkání bylo jasné, že taktovku budeme mít v ruce my. Několik zdařilých akcí skončilo v rukách soupeřova gólmana nebo mimo branku. Soupeř se postupně dopouštěl stále více chyb a poměrně snadno přicházel při svém útoku o míče.

Naši obránci si dokázali poradit téměř se všemi protiútoky. Stále více se hrálo na půlce Viktorky. Obránci odkopávali naše míče, kam jen se dalo. Sílící tlak našich borců nutil soupeře stáhnout se do obrany a tak se zabetonovat před svým gólmanem. Rozbít obranu a vstřelit první gól se podařilo po zmatku před brankářem Viktorky v osmé minutě Hozákovi - 1:0.

To byla pro našeho soupeře ze Žižkova studená sprcha. Na podzim jsme u nich prohráli a tak věřili, že nás porazí i tentokrát. Jejich aktivita poněkud zesílila a jeden povedený průnik zakončený velmi pěknou střelou likvidoval s přehledem náš gólman Novotný. To bylo na dlouho ze strany Viktorky vše. Naši borci ještě ve dvacáté páté minutě navýšili skóre vydařenou střelou Koubka - 2:0.

O přestávce trenér Michal Hozák rozdal pár drobných taktických pokynů pro druhý poločas. Po výměně stran jsme hráli proti sluníčku a tak náš gólman vyfasoval čepici s kšiltem. Očekávali jsme nápor soupeře a pokus o vyrovnání, či zvrácení zápasu. Nic takového se však nekonalo. Naši chlapci hráli zápas v celkové pohodě, neudělali žádnou zásadní chybu a nepouštěli soupeře do gólové šance.

Nehrálo se již v takovém tempu jako první poločas, ale to na soupeře tentokrát stačilo. V šestnácté minutě se hlavou trefil a do sítě zavěsil Robin Šebek a naše skóre se tak navýšilo na 3:0! Již podruhé v mistrovském zápase za sebou. A další tři body doma pro mladší přípravku FC Tempo Praha.

„Kluci děkujeme!“ Dnes jsme tedy zabodovali a upevnili jsme si tak první pozici v tabulce 1. třídy sk. A. V příštím kole nás čeká výjezd na Aritmu. To bude velmi těžký zápas, neboť vokovičtí nám dýchají na záda.

FC Tempo – FK Viktoria Žižkov B 3:0
Branky: Hozák, Koubek, Šebek
Tempo: Novotný – Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Kopeš, Obermajer, Blažka, Koubek, Staněk, Hozák.