Muži B: FC Tempo B - Slavoj Podolí C 0:3

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 15. 04. 2008

Kdo neměl v neděli co dělat, mohl využít krásného jarního počasí, které nechávalo zapomenout na globální oteplování a vyrazit na Tempo. Již od rána se zde hrálo v podstatě každé dvě hodiny. Posledním zápasem bylo utkání Benfiky, která před vstupem do jarní části pomýšlela na postup. Kdo udělal tu geniální věc a odešel před tímto zápasem, mohl si gratulovat. Béčko předvedlo otřesný výkon srovnatelný s vystoupením Dalibora Gondíka v nováckých estrádách.

Do zápasu sice nevstoupilo špatně a dalo by se říci, že i prvních deset vteřin bylo lepším mužstvem, ale poté převzalo taktovku Podolí a v podstatě ji nepustilo celý zápas. V desáté minutě nejprve rozhodčí správně nařídil penaltu proti našemu družstvu, který ale podolský De Rossi poslal do ochranné sítě nad brankou. Kdo čekal, že neproměněná penalta Benfiku nakopne, musel být hluboce zklamán.

Zanedlouho totiž Podolí skórovalo, kdy hostující hráč dostal na vápně trestuhodně mnoho času a nadvakrát skóroval. Za 15 minut se situace v podstatě opakovala, kdy to po nedůrazu v tempácké obraně bylo již 0:2. Banda věrných fanoušků věřila v obrat ve druhém poločase. Žel se ukázalo, že by bylo lepší věřit Aštaru Bendovi. Benfika pokračovala v mdlém výkonu z první půle a v podstatě si nevypracovala jedinou šanci. Střídání, které mělo hru oživit, své ovoce také nepřineslo a Podolí přidalo ještě v závěru i třetí branku. Těžko by se na zápase hledala nějaké pozitiva. Pokusil bych se nastínit důvody prohry, které jsme společně s dalšími hráči vydedukovali:

1. účast a přístup k tréninkům (jak ze strany hráčů, tak trenérů)
2. neustále se měnící sestava a její skladba
3. atmosféra v týmu
4. absence tréninků na velkém hřišti
5. zimní turnaj

Je na nás všech, abychom se nad sebou zamysleli a začali s tím něco dělat. Šance na postup pořád žije!!

FC Tempo B - Slavoj Podolí C 0:3 (0:2)
Tempo: P.Dvořák - Komorník, Krabička, Paseka, Blümel (75. Kovář K.) - Černušák (60. Albl), Havel M., Klouda, Kovář J. - Rožánek (50. Šíma), Březina.