St. žáci B: FC Tempo B - ABC Braník B 1:2

Autor: Petr Flaks <petr.fllaks(at)seznam.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 15. 04. 2008

Ve třetím mistráku jsme nastoupili proti prvnímu celku tabulky, Braníku. Na zápas jsem měl konečně větší počet lidí, i když ne všichni se dostali do hry, vzhledem k průběhu zápasu.

V 1. poločase se nás soupeř snažil hlavně nachytat dlouhými balóny za obranu. Naše defenziva s tím měla drobnější problémy, ale všechno vždycky dopadlo dobře. "Troufám si říct, že v 1. půli jsme byli o malinko lepším mužstvem, i když soupeř měl více gólových šancí," hodnotil první poločas trenér P. Flaks. I my měli šance, ale řešili jsme je hrozně složitě a chtěli jsme s tím jít, až "do kuchyně".

Ve 2. poločase už měl soupeř více ze hry a snažil se zápas strhnout na svou stranu a to se mu povedlo ve 40. minutě z pokutového kopu, který mimochodem vůbec nebyl, což potvrdilo i pár lidí, co zápas sledovalo. Stalo se, prohrávali jsme 0:1. Po tomto gólu se kluci nesložili, ba naopak soupeře přimáčkli na jejich půlku a snažili se vyrovnat. Vyrovnání přinesla 50. minuta, když se Somr opřel do balónu a křižnou ranou vymetl šibenici - 1:1.

Bohužel i soupeř byl vytrvalý a snažil se i po tomto vyrovnávacím gólu strhnout vedení na svou stranu. To se mu podařilo po rychlém protiútoku, když v klidu jdoucí hráč šel sám na Varechu a v pohodě zakončil na 1:2. Na tento moment už kluci nestačili zareagovat a ze snahy byla spíše křeč.

"Za tento zápas kluky můžu pochválit, i když se nevyhrálo, tak kluci nechali na hřišti všechno a značně lídra tabulky potrápili a daleko od úspěchu určitě nebyli, ale tento výkon beru jako základ do dalších zápasů," řekl po zápase trenér Petr Flaks.

FC Tempo B - ABC Braník B 1:2 (0:0)
Branka Tempa: 50. Somr
Tempo: Varecha - Koláček, Koudelka, Herdegen, Maslovskyy - Dvořák, Somr (68. Machala), Matoušek, Tintěra, Zuska - Čemus. Připraveni: Šilhavý, Kabele, Dobš, Neitsch, Čutka.