Ml. přípravka C: FK Dukla - FC Tempo 0:9

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 16. 04. 2008

V sobotu ráno jsme nastoupili k druhému jarnímu zápasu MINI Cupu na hřišti Dukly Praha. Noc před zápasem vydatně pršelo, a tak jsme měli obavu ze stavu hrací plochy. Ta byla v dobrém stavu, a tak jsme se pustili do boje se soupeřem, který v průběhu zimních turnajů podával dobré výkony.

Zápas začal zcela v naší režii a již ve 3. minutě jsme se dostali díky individuální akci Štěpána Sedláře do vedení 1:0. O minutu později už jsme mohli být šťastní znovu, to se totiž střelecky prosadil Zdenda Sita, 2:0. Poté se hrálo především na polovině Dukly, ale i ta podnikala nebezpečné protiútoky, jen chyběla finální přihrávka, kterou dobře blokovali naši obránci.

Ve 13. minutě zvýšil náš náskok po pěkné přihrávce Dana Šejvla Jáchym Trajhan, 3:0. V 17.minutě o sobě dal poprvé vědět Dan Šejvl, který se štěstím prostřelil domácího brankaře a zvýšil na 4:0. Do poločasu se ještě v poslední minutě prosadil Martin Pytlíček. Poločas jsme vyhráli 5:0 a zápas byl rozhodnut.

Ani jsme kluky nemuseli nabádat, aby 2. poločas neodehráli jen z povinnosti. Kluci předvedli, že si zápas užívají a fotbalem se baví. Ve 30. minutě zahrával David Kny rohový kop, který si nešťastně srazil do vlastní branky obránce Dukly. Branka byla připsána Davidovi, 6:0. Potom přišla chvíle Dana Šejvla, který v rozmezí 33. - 36. minuty vstřelil tři branky, většinou z větší vzdálenosti, za což zasluhuje pochvalu. Byl jeden z mála, co se o tyto střely pokoušel, 9:0. Tímto výsledkem zápas skončil.

V penaltovém rozstřelu jsme také zvítězili bez inkasované branky 10:0 a to díky famózním zákrokům Matěje Heřmánka v brance, který i svou penaltu proměnil. Toto vítězství jsme odpoledne oslavili na bowlingu, kde se z role trenéra do role žáka převtělil Martin Vališ, který hrál poprvé.

"Celkově musím říct, že se sobota podařila znamenitě," konstatoval s odstupem času trenér mladší přípravky C Martin Vališ.

"V pátek nás na domácím hřišti čeká zápas s H. Měcholupy a to bude tvrdší oříšek, ale věřím, že to zvládneme a zaútočíme na druhé místo MINI Cupu," dodal ještě k nadcházejícímu zápasu cíl M. Vališ.

FK Dukla - FC Tempo 0:9 (0:5)
Branky: Šejvl 4, Sita, Sedlář, Trajhan, Pytlíček a Kny.
Tempo: Heřmánek - Palička, Novotný, Michl, Kny, Ondrík, Žůrek, Šejvl. Sedlář, Pytlíček, Hroník, Sita, Kužel, Trajhan.