St. žáci A: FC Přední Kopanina B - FC Tempo 2:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 21. 04. 2008

K veledůležitému utkání jsme nastoupili na horké půdě Přední Kopaniny B, druhého celku v naší tabulce (ve skutečnosti je to kvalita a složení A mužstva). Kluky sem varoval, že už to určitě není ta Kopanina co na podzim, která od nás dostala devět branek, že tedy půjde o těžký zápas.

Hrálo se za vytrvalého deště na promočeném trávníku, o brankovišti ani nemluvím. Zápas byl od samého začátku vyhecovaný a to zejména z lavičky domácích. Hned na začátku utkání kopeme rohový kop, ale nic z toho není. Mimochodem jsme jich opět kopali nespočet za celý zápas, ale bez důrazu před soupeřovou brankou a nemohoucností zakončit.

Soupeř zahrozil v 5. minutě a ve skrumáži před naši brankou na třetí pokus dává vedoucí branku, která nás srazila. První poločas vůbec hrajeme špatně, bez rychlosti, důrazu a všude jsme druzí a prohráváme i osobní souboje. Vidíme i spoustu nepřesných přihrávek. Soupeř je i aktivnější ve střelách směrem k naší brance a několikrát máme velké štěstí.

Do druhého poločasu vstupujeme daleko aktivněji, s větším důrazem a soupeře tlačíme. Kopanina brání v šesti lidech, přesto využíváme tohoto tlaku a Hornovi se daří ve 46. minutě vyrovnat. Další šance si postupně vytváří Horn, Hnat a Sehnoutka, ale bohužel z toho nic není.

Ze soupeřovy lavičky se snáší celá řada nadávek na výkon rozhodčího Sojky, který, si myslím, vedl utkání korektně. Zlom nastal až v 62. minutě utkání, kdy domácí zahrávají rohový kop a Hájek u zadní tyče se namáčknul tělem na soupeřova hráče, který po jeho hře tělem padá a rozhodčí ihned píská pokutový kop, čímž nás zaříznul, a znehodnotil tak celé utkání.

"Remíza by byla spravedlivým vyjádřením dění na hřišti," tvrdí trenér Flaks a dodává: "Ztráta tří bodů je nepříjemná a jakékoliv další zaváhání by nás mohlo připravit o kýžený postup. Tento týden na nás padlo volno, takže máme dost času zkonsolidovat mužstvo a zapojit některé hráče, kteří se vrací po zranění."

FC Přední Kopanina B - FC Tempo 2:1 (1:0)
Branka Tempa: 46. Horn.
Tempo: Yusyp (36. Žurav) - Houška, Lehký, Lacina, Bláha, Štech, Mašek, Sehnoutka, Hájek, Hnat, Horn.


Fotogalerie: (autor: Ivan Hájek, www.fctempo.cz)