St. dorost: SK Aritma - FC Tempo 6:1

Autor: Jiří Šulc <js.ejero(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 23. 04. 2008

Po dobrém výkonu proti vedoucímu celku tabulky, týmu Braníku, jsme se domnívali, že náš tým bude v tomto zlepšeném výkonu pokračovat i proti našemu dalšímu soupeři, týmu Aritmy. Utkání jsme bohužel nezvládli a utrpěli další porážku od týmu, se kterým jsme měli jednoznačně bodovat.

Utkání začalo hrubou chybou naší obrany, kterou soupeř k našemu štěstí neproměnil. Dále byla hra do cca 30 min. vcelku vyrovnaná, i když soupeř tahal za ten delší konec. Podařilo se mu strhnout vedení na svoji stranu po samostatné akci, kdy útočník domácího týmu, až příliš lehce, obešel našeho obránce a z velice těžkého úhlu vstřelil vedoucí branku. Po této brance, až do stavu 3:0, existoval pouze jeden tým. Nestačili jsme se divit, jak nás soupeř, bohužel za mohutného přispění všech našich hráčů na hřišti, během dalších cca 8 minut rozebral. Na lavičce jsme už měli skoro vykřičené hlasivky.

Potom si kluci asi uvědomili, že takto dál hrát nemohou a zvýšili aktivitu. Po přesně zahraném trestném kopu M.Pecharem se nám podařilo snížit J.Šulcem. Chvilku jsme měli pocit, že se může opakovat situace z předchozího utkání, ale hluboce jsme se zmýlili. Soupeři se do konce prvního poločasu podařilo vstřelit ještě další dvě branky, a to po nedůslednosti naší obrany a chybě brankáře, která dokreslila celkový dojem z prvního poločasu.

V úvodu druhého poločasu nám soupeř uštědřil poslední políček a zvýšil na 6:1. V dalším průběhu utkání jsme si vytvořili i my brankové příležitosti, které jsme bohužel nedokázali proměnit, a uhrát alespoň trochu důstojnější výsledek. Myslíme, že toto je poslední varování, aby si kluci uvědomili, že tudy cesta skutečně nevede. Je bezpodmínečně nutné, aby pochopili, že všichni hráči na hřišti musí plnit stanovenou taktiku, makat naplno, být důrazní v osobních soubojích, a to po celé utkání, jinak nemáme šanci uspět.

SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 6:1 (5:1)
Branka Tempa: J.Šulc.
Tempo: Flaks - Vitásek (56. Okrouhlický), Sopuch, J.Šulc, Roule (61. Horna) - Kučera, Podroužek, Sova (59. O.Šulc), Balun - Hurka, Pechar.