St. přípravka B: FC Tempo - FC Real Král. Vinohrady 1:3

Autor: Dita Hasmanová <hasmano(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 28. 04. 2008

K dalšímu mistrovskému zápasu jarní části jsme nastoupili v pátek 25. dubna doma. Naším soupeřem nám byl Real, tým, který jsme na podzim i přes výškový rozdíl porazili.

To, jak se dobře kluci zhostili zápasu na podzim se rozhodně tentokrát říci nedá. Za Real nastupují hráči převážně o rok starší a také většinou vyšší a robustnější než naši přesto jsme s nimi na podzim sehráli výborný zápas, nezalekli se, a dokázali je s přehledem porazit.

Zato tentokrát bylo znát již od počátku zápasu, že k nim kluci přistupují s určitým odstupem, že se jich snad i trochu bojí (někteří to dokonce přiznali i veřejně). Chvílemi dělali i dojem, jako by je hra snad ani nebavila. První půlka se hrála spíše na naší straně. Soupeř hrál tvrdě a těžil ze své výškové převahy. Během první části nám dal dva góly po našich obranných chybách a to ve 4. a 19. minutě.

Do druhé půle jsme po domluvě v šatně nastoupili o poznání lépe. Dokázali jsme častěji Real zatlačit na jejich stranu a méně ho pouštěli před naši branku. Ve 38. minutě po mele před soupeřovou brankou Kuriš snižuje na 1:2. Více gólů jsme bohužel ale dát nedokázali i přesto, že posledních deset minut bylo z naší strany nejlepší částí zápasu. Kluci konečně hráli tak, jak jsme u nich byli v poslední době zvyklí. Zato soupeř ve 45. minutě ještě z přímého kopu navýšil na konečných 1:3.

Dost dobře si nedokážeme vysvětlit co se s klukama zejména v první půlce dělo, že nedokázali s Realem sehrát stejnou hru jako na podzim. Snad to byla únava po přátelském zápase s Meteorem z předešlého dne či jejich herní výpadek, který čas od času vídáme. Doufáme jen, že do příštího zápasu se nálada a chuť do hry zlepší a dopadneme o poznání lépe.

Tempo – Real 1:3 (0:2)
Branka Tempa: Kuriš.
Tempo: Marinov - Jelínek, Hlaváč, Slavíček, Klajbl, Kuriš, Hasman, Petřek, Klíma, Píro, Adámek, Löfler, Bureš.