Ml. přípravka C: ČAFC - FC Tempo 2:5

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 28. 04. 2008

V sobotu odpoledne jsme nastoupili, ke třetímu zápasu v sedmi dnech, na hřišti ČAFC. Zápas se odehrál za krásného počasí, ale pro kluky netradičně na umělé trávě 4. generace. Ta klukům dělala problémy při střelbě a v závěru při penaltovém rozstřelu ( zadrhování kopaček ). Na druhou stranu se hrálo s velmi lehkým míčem.

Zápas byl na začátku velmi vyrovnaný. To ovšem vydrželo do 8. minuty, kdy začal přebírat iniciativu náš tým. V téže minutě se střelecký prosadil Luky Hroník po hezké přihrávce Martina Žůrka, který opět nastoupil ve středu zálohy, 1:0. Luky se nestihl ani pořádně vydýchat a v 9. minutě po přihrávce ze strany od Dana Šejvla přidává druhý gól, 2:0.

Celkově to byl vydařený poločas, protože o další minutu později zvýšil prudkou střelou z levé strany Matěj Heřmánek, přihrával Martin Žůrek, 3:0. Matěj nám nadělal příjemné starosti, zda chytat či hrát v útoku. Ve 12. minutě se poprvé prosadil Martin Žůrek po přihrávce aktivního Dana Šejvla. Po pěti minutách opět navýšil skóre Martin Žůrek, kdy dorážel střelu Matěje, 5:0.

Čisté konto nám narušil domácí tým v poslední minutě 1. poločasu, trefil se po rohovém kopu. Ovšem jistý si, zda byl míč celým objemem za brankovou čarou, nemohl být nikdo. Poločas tedy 5:1 pro náš tým.

Ve druhém poločase jsme se dostávali do dobrých šancí a i kluci, kteří nastoupili na jaře v prvním soutěžním utkání se rvali jako lvi. Bohužel se nám další branky přidat nepodařilo. Obránci občas zapomínali na zadní vrátka, a to se jednou nevyplatilo. Domácí hráči po úniku hezkou střelou do šibenice snížili na konečných 5:2.

V penaltovém rozstřelu jsme podlehli i díky terénu a lehkému míči 5:4.

"Jsem velice rád, že kluci další zápas v náročném programu zvládli, i když druhý poločas byl herně slabší. Náročný program zakončíme středečním zápasem s Aritmou," řekl po utkání Martin Vališ.

ČAFC – FC Tempo 2:5 (1:5)
Branky Tempa: Žůrek 2, Hroník 2, Heřmánek.
Penalty 5:4
Tempo: Papež Erik - Touška Tomáš, Novotný Páťa, Michl Luky, Heřmánek Matěj, Škobis Kuba, Žůrek Marťas, Šejvl Dan, Granilla Martin, Pytlíček Marťan, Hroník Luky, Kužel Viky, Vybíral Miki.