Ml. přípravka C: FC Tempo - SK Aritma 2:0

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 05. 2008

Netradičně ve středu, na čarodějnice, jsme doma nastoupili k dalšímu zápasu Mini Cupu. Naším soupeřem byla Aritma Praha. Tento tým šel výkonnostně velmi nahoru, o čem jsme se přesvědčili na zimních turnajích.

Od začátku zápasu jsme byli aktivní a snažili se prosadit v koncovce, ale kombinace se moc nedařila. Jednalo se většinou o individuální akce. Z několika šancí jsme vytěžili v prvním poločase pouze jedinou branku. Tu vsítil v 15.min. po nahrávce M.Pytlíčka Dan Šejvl, 1:0.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Ovšem nutno podotknout, že soupeř si jednu vážnější šanci vypracoval, ale Matěj v brance byl bezchybný. Okolo branky Aritmy létala jedna střela za druhou, ale bohužel chybělo štěstíčko, aby padlo více branek.

Ve druhém poločase měl vyloženou šanci Dan Šejvl, Štěpán Sedlář, Miki Vybíral i Luky Hroník, ale nic tam ne a ne spadnout. Potvrdit vítězství se nám podařilo až v samém závěru po nádherné akci Lukyho Hroníka. Ten v poslední minutě zatáhl míč po levé lajně a prokličkoval se s ním až do pokutového území. Odtud přihrál před prázdnou branku, kde měl již snadnou úlohu usměrnit přihrávku do sítě Viky Kužel, 2:0.

Tímto výsledkem zápas skončil. V penaltových rozstřelech již nejsme neporazitelní jako na podzim, ale Aritmu se nám těsně porazit podařilo 7:6.

„Jsem velice rád, že maraton těžkých zápasů v krátkém časovém sledu jsme zvládli, ale musím konstatovat, že výkon v tomto zápase nebyl nejlepší. Na druhou stranu mě potěšilo, že kluci bojovali, i když vše nešlo podle představ. Nyní nás čeká další zápas až 11.5. na hřišti Folprechtu, konečně budeme mít více času na trénink“ řekl po dalším úspěšném vystoupení svých svěřenců trenér Martin Vališ.

FC Tempo - SK Aritma 2:0 (1:0)

Branky: 15. Šejvl, 39. Kužel
Penalty 7:6

Sestava: Heřmánek Matěj, Touška Tomáš, Novotný Páťa, Michl Luky, Hudák Péťa, Škobis Kuba, Žůrek Marťas, Šejvl Dan, Kny David, Pytlíček Marťas, Hroník Luky, Kužel Viky, Vybíral Miki, Sedlář Štěpán