St. žáci A: FC Tempo - FK Řeporyje 4:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 06. 05. 2008

Další mistrovské utkání odehrálo mužstvo starších žáků A na domácím hřišti proti celku FK Řeporyje. Před začátkem utkání jsem kluky žádal, aby hráli pěkný kombinační fotbal, že jde o soupeře, proti kterému by to šlo. Bohužel jsme opět na domácím hřišti předvedli trapný výkon, který měl s fotbalem málo společného a to zejména v prvním poločase.

Hned v 1. minutě utkání kopeme rohový kop, ale opět nic. Nechci se v komentářích opakovat, ale bohužel jsme dnes opět z velkého množství rohových kopů nic nevytěžili.

Naopak soupeř zaútočil v 5. minutě a hned prohráváme 0:1. Vzápětí kopeme další rohový kop. Míč se dostává k Maškovi a ten ze dvou metrů přestřeluje bránu. Takovýchto momentů vidíme za zápas několik v podání dalších hráčů. Ve 14. minutě se konečně prosazuje Hnat a vyrovnává na 1:1. Pomalu přeci jenom zvyšujeme aktivitu a v 19. minutě se střelecky prosadil Horn a vedeme 2:1.

V zápětí kopeme přímý kop, ale opět nic. V dalších šancích se ocitá Sehnoutka, ale brankář jeho pokusy chytá. Do šatny odcházíme tedy za stavu 2:1. Cestou souhlasím s poznámkou kolegy z Tempa, že dnes vidíme pěší fotbal v našem podání.

Po menším průvanu v šatně vstupujeme do druhého poločasu. Jsme přeci jenom o něco aktivnější, soupeř trochu odchází po fyzické stránce. Konečně jsme začali hrát taky po stranách a více kombinovat, ovšem opět z celou řadou nepřesností, protože někteří borci si nejsou schopni přihrát na dva metry (jak při tréninku, tak v zápase)!

Hra se přenáší z jedné strany na druhou, ale stále více se držíme na polovině soupeře. V 57. minutě nachází Horn krásně Hnata, který zvyšuje na 3:1. V 68. minutě posílá krásnou střelu na branku soupeře Hájek, brankář ji ovšem vyráží na břevno! V 65. minutě dává opět Horn přihrávku tentokrát Sehnoutkovi a ten zvyšuje na konečných 4:1.

Dnešní utkání se mi hodnotilo velice těžce, jelikož jsem ještě nepřekonal zklamání z předvedeného výkonu. Tatam je herní pohoda ze zimního turnaje na Admiře, tato opakovaná herní selhání si nedovedu vysvětlit. Přesto: dnes nefungovalo skoro nic, obrovské problémy měla naše defenziva, k tomu připočtu chůzi na hřišti (kdyby většina hráčů přidala na rychlosti, tak o třicet procent, vše by vypadalo jinak). Dalším neopomenutelným faktem je, že si spousta hráčů udělala volno, díky svátkům, a absolvovala tak pouze jeden trénink (samozřejmě za přispění rodičů), dále přístup k samotnému tréninku, samé srandičky apod. Kdo by dnes splnil moje měřítka, tak by to byl K. Sehnoutka a P. Hnat.

Pokud tedy v příštím zápase nenastane zlepšení, požádám trenéra r. 95 o zapůjčení několika hráčů k dalšímu utkání a ti, co si stále myslí, že to mají jisté, budou prostě sedět! Vážně se zabývám myšlenkou, zda by od nové sezony neprospěl klukům nový trenér, přeci jenom není možná dobrý být u jednoho mužstva tolik let, ale toto nechám na posouzení vedení Tempa.

FC Tempo - Řeporyje 4:1 (2:1)
Branky Tempa: 14. a 57. Hnat, 19. Horn, 65. Sehnoutka.
Tempo: Žurav - Petrák, Houška, Lacina, Lehký (56. Bláha), Stejskal (36. Štech), Mašek, Sehnoutka, Hájek, Hnat, Horn. Připraven: Yusyp.