Muži B: Sokol Písnice - FC Tempo B 1:7

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 06. 05. 2008

Na Písnici se schylovalo k bouřce. Slunce ostře pálilo a na severu se kupila mračna, když jsme nastupovali na sice tvrdém, ale oproti jindy, rovném trávníku Písnice. Domácí jsou sice v tabulce dole, ale nechtěli jsme nic podcenit. Vždyť předminulé kolo tady prohrála Bílí Hora 3:1. A už vůbec nikdo nevzpomínal na podzimních 7:1 doma.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčího jsme začali s útočným pojetím. A ve 3. minutě jsme unikli po pravé straně, přihrávka pod sebe našla Žaluda a jeho střelu ještě patičkou tečoval Dedek a vedli jsme 1:0. Bylo vidět, že oba "žluťásci" z áčka mají velkou chuť do hry.

Domácí začali po této brance s náporem, ale kampak na nás. Až ve 30. minutě zahrávali roh a teč hlavou usměrnila míč za přední tyč - 1:1. Mohlo se začínat od začátku, ale jen chvíli. 34. minuta a vystřelil Krabička. Jeho střelu brankář neudržel v náručí a tak mohl Dedek pohodlně zakončit - 2:1. Ve 44. minutě odpískal rozhodčí faul Honzovi Kovářovi. Bohužel ve vápně. Penalta, ale s tou naložili domácí špatně a přestřelili.

Za necelou minutu vybojoval míč Paseka, za jeho dlouhou přihrávkou vybíhal Šíma z vlastní poloviny a tak se za chvíli ocitl brankáři tváří v tvář. Ale pokusu o kličku zabránil gólman faulem. Penalta pro Benfiku. Žalud nedal svojí usměrněnou tvrdou střelou brankáři šanci - 3:1.

Druhá půle začala podobně jako první. 49. minuta a střela Dedka. Brankář ji vyráží jen k Morávkovi a ten míč jen tečuje, ten se ale dokutálel k Šímovi a ten dává do prázdné na 4:1. Pak se snesl chystaný liják. tak jako by si obě mužstva dávala pauzu (Dedek jakoby mimochodem trefuje dvě loženky do brankáře).

Tak se začalo hrát až se liják utišil. V 65. minutě Paseka přihrál stejný míč jako při penaltě. Šíma opět vyběhl z vlastní půle a tentokrát to nebyl faul, ale gól na 5:1. V 69. minutě se kupředu prokličkoval Kovář, přihrál Březinovi a ten udělal kličku brankáři a zvyšuje už na 6:1. V 76. minutě završil skóre utkání Žalud, který dostal přihrávku od Slavíčka a opět tvrdou ranou rozvlnil brankovou síť - 7:1.

Hráli jsme dobře. S patřičným důrazem, nasazením, zodpovědností a snahou. Myslím, že kluci z áčka si snámi dobře kopli.

Sokol Písnice - FC Tempo B 1:7 (1:3)
Branky Tempa: Dedek. Žalud a Šíma 2, Březina
Tempo: Dvořák P. - Slavíček, Krabička (70. Nechvíla J.), Kovář J. - Černušák, Paseka, Morávek, Žalud (78. Albl) - Šíma, Dedek (61. Březina). Připraveni: Fetr, Pekárek, Prokop.